• Sklep
  • Odbierz prezent
Bawełna ( Cotton ) – konsolidacja będzie trwać nadal

Czerwone strzałki skierowane do góry wskazują, że rynek Bawełny dotarł do ważnego wsparcia. Wartość 67 centów często sprawiała problemy posiadaczom krótkich pozycji. W zależności od kierunku trendu odbicie od tej wartości było mocne lub średnie ale nigdy krótsze niż 10centów.

Rywalizuj o realne nagrody na koncie demo

Dołącz do konkursu

 

Pozytywny sygnał pojawił się na wskaźniku stochastycznym, którego obie linie opuszczają właśnie strefę wyprzedania. Ważny opór i jednocześnie górne ograniczenie wieloletniej konsolidacji to strefa skupiona wokół 90 centów.

1

Miesiąc maj nie był łaskawy dla tego instrumentu. Trzy kolejne czarne świece oddzielone lukami od siebie jasno dowodzą, kto jest dominująca stroną rynku. Korekta tak szybkiej przeceny wydaje się być oczywistym zjawiskiem ale trudno zakładać aby była większa niż połowa ostatniego impulsu. Wskazuje to na cenę 72 centy jako lokalny tygodniowy opór.

Zanim to jednak nastąpi Bawełna musi wyhamować na wsparciu 67 centów. Ten tydzień ma szanse mieć kolor biały. Trudno jednak po dwóch dniach notowań oceniać czy cena zamknięcia tygodnia wypadnie na tyle wysoko, aby utworzyć wzrostową formację świecowa. Historia pokazuje, że „ubijanie” wsparcia zwykle trwało wiele tygodnie. Wystarczy jeden rzut oka na dołek z września 2016 roku czy kolejny, z wakacji 2017, aby utwierdzić się w przekonaniu jak może wyglądać wykres na przestrzeni maja i czerwca tego roku.

Podobnie jak to ma miejsce na miesięcznym wykresie także tutaj Stochastic jest w pozycji wskazującej zakończenie spadków a to może oznaczać tylko jedno – wzrosty. Niestety to narzędzie nie potrafi zrobić projekcji w przyszłość, toteż sygnał jest wiarygodny tak długo jak cena broni wsparcia 67 centów.

W przypadku jego przełamania kolejny przystanek zapewne wypadnie blisko wartości 56 centów.

1

Notowania: BAWEŁNA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/CT1!/

Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk