• Odbierz prezent
Bardzo słaby odczyt ADP ostrzeżeniem przed piątkowym NFP
Z artykułu dowiesz się:

- Jak wypadły dzisiejsze odczyty dotyczące zmiany zatrudnienia pozarolniczego w USA

Już w najbliższy piątek jedne z najważniejszych odczytów z amerykańskiej gospodarki - NFP, czyli zmiana zatrudnienia w sektorze pozarolniczym. W piątek poznamy również stopę bezrobocia w USA. Jak zwykle wcześniej swoje dane o zatrudnieniu poza rolnictwem podaje agencja ADP. Dane za miesiąc kwiecień poznaliśmy dziś o godzinie 14:15.

 

Konsensus rynkowy zakładał, że raport ADP wskaże na nieco słabszy wzrost zatrudnienia niż opublikowano w ubiegłym miesiącu (200 tyś.), a dokładnie 196 tyś. Odczyty ADP w ostatnich miesiącach przyzwyczaiły nas do tego, że publikowana wartość jest wyższa od prognoz. Działo się tak w przypadku 7 ostatnich odczytów. Dzisiejszy odczyt nie przedłużył tej serii, gdyż wzrost zatrudnienia okazał się o 40 tyś. mniejszy niż zakładano. Dodatkowo dokonano negatywnej rewizji danych za marze (194 tyś.). Tym samym sposobem z 7 ostatnich pozytywnych odczytów aż 5 zostało później negatywnie zrewidowanych.

 

Po słabym odczycie dolar zaczął się osłabiać. Kurs EURUSD oddala się od bariery w okolicy poziomu 1,146 co w obliczu ostatniego jej testu po wybiciu z konsolidacji może sygnalizować dalszy ruch wzrostowy tej pary walutowej. Dużo zależeć będzie od piątkowego odczytu NFP. Odczyty ADP nie mają dużej wartości prognostycznej dla odczytu NFP, choć tak duże negatywne odchylenie powinno nas nastawić raczej na słabe odczyty.

 

EURUSD - H4

FXMAG forex bardzo słaby odczyt adp ostrzeżeniem przed piątkowym nfp 1


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk