• Odbierz prezent
sesja gpw

Piątkową sesją warszawska giełda podsumowała niezbyt udany tydzień. Pomimo w miarę dobrego otwarcia spadki z początku i końca sesji sprawiły, że indeks WIG stracił dziś 0,08%.

 

WIG

wig

 

Indeks WIG20 stracił dziś 0,19%. Najmocniej wśród blu chipów taniały akcje Eurocash (-3,72%), dla którego UBS wydal rekomendację Sprzedaj. Mocne spadki widoczne były także w przypadku mBanku (-3,21%). Całkiem dobrze poradziły sobie za to spółki odzieżowe i telekomy, które zakończyły sesję na plusie. Najwięcej zyskały akcje CCC (+3,61%) i Orange Polska (+1,41%).

Nieco lepiej od blue chipów wypadły średnie i małe spółki – indeks mWIG40 zyskał 0,09%, a sWIG80 0,05%.

 

W ujęciu sektorowym obraz sesji jest dość zrównoważony – mamy 7 indeksów zyskujących i 7, które straciły. Najlepiej wypadły wspomniane wcześniej spółki odzieżowe i telekomy – WIG-ODZIEZ wzrósł o 1,86%, a WIG-TELKOM o 1,23%. Z drugiej strony mamy słabą sesję dla spółek wydobywczych i z branży mediów – WIG-GORNIC stracił 1,70%, a WIG-MEDIA 0,78%.

Ujęcie całego parkietu również wskazuje na neutralną sesję. Rosły akcje 151 spółek (35%, łącznie z rynkiem NewConnect), a spadały notowania 150 spółek (35%).


Jakub Wilk

Content Manager i redaktor portalu FXMAG.PL. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk