• Odbierz prezent
Bardzo dobre wyniki finansowe DINOPL - analitycy oczekują dużych wzrostów notowań. Analiza FW20
fot. freepik.com

Czwartkowa sesja, po wcześniejszych trzech wzrostowych, przyniosła niewielkie osłabienie dla FW20. Na wykresie dziennym sytuację technicznie tłumaczy fakt dojścia do górnego ograniczenia budowanego od lutego trendu bocznego. Nie przesądza to jeszcze od dokonaniu zwrotu w kierunku jego podstawy, czyli poniżej 1900 pkt., ale z pewnością podkreśla znaczenie funkcji oporu lutowego szczytu 2022 pkt. MACD w tym interwale podtrzymuje sygnał kupna, ale niskie wartości ADX, zgodnie z przebiegiem wykresu cenowego, utrzymują wskazania trendu bocznego.

Na wykresie 60-min notowania są w fazie lokalnej (kilkudziesięciogodzinnej) konsolidacji

Widać, że przełamany ubiegłotygodniowy szczyt 1989 pkt. teraz dobrze odnajduje się w jako poziom wsparcia. W nieco szerszym spojrzeniu na bazie ostatnich ekstremów cenowych można wyznaczyć linie lekko wzrostowego kanału. Jeżeli dojdzie do kolejnego obsunięcia kursu to zgodnie z podstawą kanału kolejne wsparcie jest w pobliżu 1960 pkt. Zwracamy tutaj uwagę na przebieg wskaźnika RSI, którego wartości są już przy podstawie dolnego ograniczenia 2 tyg. kanału wzrostowego.

Wśród spółek indeksu bazowego o wczorajszej zniżce indeksu przesądził głównie sektor bankowy i w mniejszym stopniu paliwowy

Zwracamy uwagę na poranny raport spółki DINOPL podsumowujący IV kw gdzie wynik operacyjny oraz netto jest nieznacznie powyżej prognoz rynkowych oraz dla zysku netto blisko 60% wyższy licząc r/r. Oczekiwana pozytywna reakcja. Spółka CCC przymierza się do sprzedaży akcji stanowiących 20% kapitału spółki zależnej eobuwie.pl za kwotę blisko 1 mld zł. Oprócz zyskania mocnych partnerów finansowych (Cyfrowy Polsat oraz A&R Investments Limited) część środków posłuży na spłatę części zadłużenia oraz przygotowanie bufora przed możliwymi kolejnymi obostrzeniami. Na giełdach zagranicznych utrzymują się dobre nastroje, zatwierdzony przez kolejne izby amerykańskiego parlamentu pakiet stymulacyjny pobudza dalsze zainteresowanie akcjami. Zmiana notowań kontraktów terminowych na główne indeksy implikuje lekko wzrostowy początek sesji dla FW20.


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk