• Odbierz prezent
Banki szorują po dnie. PKO BP i Pekao S.A. testują wsparcia. ING mocny, ale po solidnej przecenie

Sektor bankowy przeżywa trudny czas ze względu na politykę monetarną państwa i związane z tym niższe marże. Od dołków marcowych sub-indeks WIG-Banki chyba jako jeden z nielicznych pogłębił jeszcze minima i zdołał odrobić jedynie ok. 25% popandemicznej wyprzedaży.

ING wśród prymusów dzisiejszej sesji

Akcje ING Banku Śląskiego drożeją dziś o prawie 5%. Trzeba jednak zaznaczyć, że jest to odreagowanie ponad 15% spadków z 21.09.2020. Dynamiczna wyprzedaż to efekt informacji prasowych o możliwym pośrednictwie banku w praniu brudnych pieniędzy z Rosji i Ukrainy.

Patrząc od strony technicznej na wykresie, doszło do wybicia z formacji przypominającej trójkąt po miesięcznym okresie konsolidacji. Dzisiejsza sesja to ruch powrotny do wybitych wsparcia na poziomie 130 PLN. Po reakcji na ten poziom okaże się, na ile duża jest wiara inwestorów w dalsze wzrosty.

 Wykres 1. Notowania ING Bank Śląski, interwał dzienny – Źródło: stooq.pl

Wykres 1. Notowania ING Bank Śląski, interwał dzienny – Źródło: stooq.pl

Pekao S.A. reaguje na wsparcie, ale do wzrostów jeszcze daleko

Podczas dzisiejszej sesji niedźwiedzie sprowadziły kurs akcji do minimów z kwietnia na poziomie 47.90. Następnie doszło do aktywacji popytu i Pekao zakończyło sesję na poziomie 48.65 PLN. Technicznie wygląda to na próbę gry na podwójne dno. To już kolejny test dołków w ciągu 3 dni. Żeby pokazać siłę kurs musiałby wybić najbliższe opory i linię trendu spadkowego. Dopiero zamknięcie dnia powyżej 52.50 PLN może dawać nadzieję na wybicie z kanału cenowego i dalsze wzrosty w stronę 62 PLN.

Wykres 2. Notowania Pekao S.A., interwał dzienny – Źródło: stooq.pl

Wykres 2. Notowania Pekao S.A., interwał dzienny – Źródło: stooq.pl

PKO BP na poziomie 20 PLN

Notowania PKO BP również testują minima z marca i kwietnia tego roku. Kurs porusza się od tego czasu w ruchu bocznym pomiędzy 20 a 25 PLN. Tu na drodze dalszym wzrostom stoi formacja klina wzrostowego. Dopiero po jego wybiciu będzie można pomyśleć o kupnie akcji. Bezpieczniejsze konserwatywne wejście dopiero po wyjściu z konsolidacji czyli powyżej 25 PLN.

 Wykres 3. Notowania PKO BP, interwał dzienny – Źródło: stooq.pl

Wykres 3. Notowania PKO BP, interwał dzienny – Źródło: stooq.pl

Notowania: PKO Bank Polski SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:PKO/

Michał Kalista

Z rynkami finansowymi związany od 2007 roku; Od początku zorientowany na analizę techniczną, obecnie z uwzględnieniem fundamentów, danych makro oraz psychologii. W analizie opiera się na Price Action, formacjach cenowych oraz geometrii rynku. Prywatnie pasjonat gitary klasycznej i pieszych wędrówek po Beskidzie Niskim i Bieszczadach.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk