• Odbierz prezent
sesja gpw

Warszawska giełda nie przedłużyła wzrostowej serii do 4 dni. Czwartkowa sesja okazała się nieudana, a największe spadki miały miejsce w pierwszej połowie dnia. Wartość indeksu WIG spadła dziś o 0,97%.

 

WIG

wig 

 

Bardzo słabo wypadły dziś największe spółki – indeks WIG20 stracił aż 1,59%. Winą za taki obraz rzeczy można obarczyć banki, gdyż to one dziś przodowały w spadkach. Najwięcej, bo aż 7,09% stracił Alior, który rano podał swoje wyniki finansowe. Mocno w dół szły również PKO BP (-5,20%) i BZ WBK (-3,62%). Na plusie sesję zakończyło 11 z 20 spółek indeksu, ale te największe (z wyjątkiem PZU) znalazły się po stronie spadkowiczów. Najlepiej dziś zaprezentowała się spółka CCC, której akcje szły w górę o 3,13%.

To, że wina za słaby wynik sesji leży po stronie największych spółek, widoczne jest po wynikach średnich i małych podmiotów – indeksy mWIG40 i sWIG80 zakończyły sesję na niewielkim plusie, zyskując odpowiednio 0,15% i 0,07%.

 

Wśród 14 indeksów sektorowych 8 odnotowało dziś wzrosty. Najlepiej wypały spółki chemiczne – indeks WIG-CHEMIA zyskał aż 5,23%. Zaskoczeniem nie jest to, że najbardziej w dół poszedł indeks WIG-BANKI, który stracił dziś 3,78%.

W ujęciu całego parkietu (łącznie z rynkiem alternatywnym) widoczna jest przewaga spółek zyskujących – tych było dziś 153 (36%) w porównaniu do 137 (32%), które zanotowały spadki.


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk