• Odbierz prezent
Banki oraz spółki górnicze pozytywnie wpłynęły na indeks blue chipów – wzrostowa sesja pomimo amerykańskiej absencji

Absencja rynków amerykańskich nie przeszkodziła, lub nawet pomogła w mocnym przypływie pozytywnych nastrojów na krajowy rynek. Niższe obroty na rynku kasowym (już od piątkowej sesji), jak również terminowym sugerują, że to cofnięcie podaży pomogło w zdobyciu dominacji przez stronę kupującą. W grupie największych spółek segmenty, które po piątkowej sesji ciążyły indeksowi, teraz odwróciły swoje role.

Najmocniej podbudowały zwyżkę indeksu znaczące wzrosty banków oraz spółek górniczych. Generalnie zyskiwała na wartości zdecydowana większość składników portfela WIG20. Na wykresie 60-min FW20 kurs wyłamał się górą z ponad dwutygodniowego kanału spadkowego. Ponad linię ostatnich szczytów wybił się w tym interwale wskaźnik RSI, na MACD pojawił się sygnał kupna. Pozytywne przecięcie ma miejsce na liniach DMI przy wznoszącej się średniej ADX (miernik siły trendu).

Na wykresie dziennym wykazywany wczoraj optymizm nie jest jeszcze tak wyraźny, kurs nadal pozostaje w fazie konsolidacji, cały układ od grudnia nadal przypomina formację RGR. MACD odwraca się w stronę linii sygnalnej ale jeszcze bez pozytywnego przecięcia. Na rynkach zachodnioeuropejskich zyskiwały na wartości główne indeksy , ale już poranne notowania kontraktów terminowych na DAX i SP500 wykazują bardziej stonowane nastawienie implikując neutralny początek sesji dla FW20. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na odczyt zrewidowanego raportu PKB oraz wskaźnik nastrojów w niemieckiej gospodarce ZEW.


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk