• Sklep
  • Odbierz prezent
Banki nie powstrzymają rozwoju blockchain, wg europarlamentarzystki

Grecka europarlamentarzystka Eva Kaili twierdzi, że banki centralne, a także komercyjne instytucje bankowe mają stanowczo za dużą kontrolę nad pieniędzmi korzystających z nich ludzi. Stwierdziła ona również, że Unia Europejska dokona regulacji kryptowalut oraz technologii blockchain w taki sposób, aby banki nie mogły zatrzymać ich rozwoju. 

 

Eva Kaili była jedną z prelegentek na zeszłotygodniowej konferencji Ripple w Londynie. Jej wystąpienie było w głównej mierze poświęcone wysiłkom i perspektywom regulacyjnym technologii blockchain i walut wirtualnych w Unii Europejskiej.

Wg europarlamentarzystki, aktualny system finansowy oddaje zbyt dużo władzy w ręce banków centralnych, czego dobrym przykładem była sytuacja zwykłych obywateli Grecji po kryzysie, kiedy oprócz podstawowych produktów, brakowało również gotówki.

Jedną z odpowiedzi na dominację obecnego systemu bankowego jest właśnie technologia blockchain, która wg Kaili przeniknie nie tylko do niemal wszystkich sektorów życia.

 

Stwierdziła ona również, że banki prędzej czy później będą musiały zaimplementować do swoich usług technologię blockchain, aby zachować konkurencyjność, m.in. poprzez szybkie i tanie transakcje międzynarodowe.

Eva Kaili przyznała także, że żadne z instytucji bankowych nie zdołają powstrzymać rozwoju technologii blockchain.

 

W maju 2018 r. Komitet Przemysłu i Energii przy Parlamencie Europejskim zatwierdził rezolucję określającą zalety wykorzystania technologii blockchain i zdecentralizowanych rejestrów, której współautorka była właśnie Eva Kaili

 

W grudniu zeszłego roku Parlament Europejski opublikował rezolucję zatytułowaną „Blockchain - przyszłościowa polityka handlowa”, zwracającą uwagę na istotną rolę wykorzystania blockchain w relacjach handlowych (m.in. w łańcuchach dostaw, czy kontroli jakości).

Czytaj także: Parlament Europejski chce rozwijać technologię blockchain

Parlament Europejski w czwartek 13 grudnia wydał uchwałę nawołującą do przygotowania gruntu prawnego, mającego na celu przyśpieszenie adopcji technologii blockchain do zastosowań biznesowych, w tym szczególnie handlowych na terenie Unii Europejskiej.   Rezolucja zatytułowana „Blockchain - przysz.. Czytaj
Parlament Europejski chce rozwijać technologię blockchain

 


Dariusz Dziduch

Project Manager FXMAG, prowadzący program satyryczno-edukacyjny "O kryptowalutach". Nietuzinkowy promotor technologii blockchain oraz walut cyfrowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk