• Odbierz prezent
BZWBK Bank Zachodni WBK Santander

Bank Zachodni WBK planuje przejąć nazwę od swego głównego akcjonariusza – Banco Santander. Bank chce nadal być liderem nowoczesności na polskim rynku.

 

Marka BZWBK zniknie z rynku

W popołudniowym komunikacie z 19 kwietnia Bank Zachodni WBK poinformował o projektach uchwał na Walne Zgromadzenie, które zostało ustalone na 16 maja. W projektach uchwał bank zaproponował zmianę nazwy z „Bank Zachodni WBK S.A.” na „Santander Bank Polska Spółka Akcyjna.” Komunikat informuje również o przeniesieniu siedziby banku z Wrocławia do Warszawy. Wniosek o zmianę nazwy przez bank został pozytywnie rozpatrzony przez Komisję Nadzoru Finansowego. Bank planuje posługiwać się nową nazwą od września 2018 r.

Bank Zachodni WBK jest trzecim największym bankiem w Polsce pod względem sumy aktywów. Posiada około 1000 placówek bankowych.

 

Nowoczesny bank

W 2011 r. Bank Zachodni WBK został przejęty przez Banco Santander, który posiada obecnie 70% akcji.

BZWBK jest uznawany za jeden z najnowocześniejszych banków w Polsce. Zasłynął z nowatorskich rozwiązań w zakresie kart płatniczych, rozwiązań w zakresie bankowości mobilnej, m.in. przelewów na komórkę, możliwości wypłat gotówki z bankomatu bez użycia karty, płatności faktur przez zeskanowanie kodu QR. Chce pod tym względem nowoczesności sprostać oczekiwaniom klientów.

Bank Santander również jest znany z nowoczesnych rozwiązań, czego przykładem są wprowadzone ostatnio szybkie przelewy międzynarodowe oparte o technologię blockchain – Santander One Pay FX.

Bank Zachodni WBK chce, by jego nazwa kojarzyła się z nowoczesnością i innowacyjnością jego głównego akcjonariusza, a jednocześnie zachowała lokalny charakter. W związku z tym planuje zmienić nazwę na Santander Bank Polska.


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk