• Odbierz prezent
Wells Fargo bank

14 kwietnia przed sesją na amerykańskim rynku bank Wells Fargo przedstawił swe wyniki kwartalne. Okazały się one niższe niż przed rokiem, a także od oczekiwań analityków. W dużym stopniu wpłynęło na nie utworzenie rezerwy na straty kredytowe związane z koronawirusem. Zysk na akcję okazał się symboliczny i wyniósł 1 cent.

 

Wells Fargo jest kolejnym bankiem, który w dniu dzisiejszym przedstawił wyniki finansowe za I kwartał 2020 r. Wyniki osiągnięte przez bank okazały się znacznie poniżej oczekiwań analityków z Wall Street. W znacznym stopniu przyczyniły się do tego zawiązane rezerwy na straty kredytowe związane z pandemią koronawirusa.

Bank Wells Fargo uzyskał przychody w wysokości 17,72 mld USD. Okazały się one niższe od szacunków analityków, którzy spodziewali się przychodów na poziomie 19,28 mld USD. Największym zaskoczeniem niewątpliwie jednak okazał się zysk na akcję, który wyniósł 1 cent. Analitycy natomiast spodziewali się zysku na akcję na poziomie 33 centów. Warto wspomnieć, że rok wcześniej bank Wells Fargo osiągnął zysk na akcję wynoszący 1,20 USD.

W I kwartale bank wypracował zysk netto w wysokości 653 mln USD. Był on niższy o 89% niż przed rokiem. W analogicznym okresie 2019 r. zysk netto wynosił 5,86 mld USD.

Wynik z tytułu odsetek wyniósł 11,31 mld USD wobec 12,3 mld USD rok wcześniej. Okazał się jednak wyższy od szacunków analityków na poziomie 10,91 mld USD.

W I kwartale 2020 r. bank uzyskał 892 mln USD z tytułu opłat za karty kredytowe. Były one niższe o 6% rok do roku. Były też niższe o 128 mln USD niż w poprzednim kwartale, głownie ze względu na sezonowe obniżki obrotów w punktach sprzedażowych, a także ze względu na wpływ pandemii koronawirusa na wydatki konsumenckie.

W swym oświadczeniu prasowym dyrektor finansowy banku - John Shrewsberry stwierdził: „Na nasze wyniki wpłynęło utworzenie rezerwy wynoszącej 1,3 mld USD, co odzwierciedla oczekiwany wpływ tych bezprecedensowych czasów na naszych klientów.”

Wyniki banku nie wywarły na inwestorach większego wrażenia. W notowaniach przedsesyjnych kurs akcji Wells Fargo wzrósł o 2%.

W tym samym dniu swe wyniki finansowe za I kwartał 2020 r. opublikował też inny znany amerykański bank – JP Morgan Chase.

Czytaj także: JP Morgan publikuje wyniki finansowe za I kwartał 2020 r. Koronawirus uszczuplił zysk banku

Na amerykańskim rynku rozpoczął się sezon wyników kwartalnych. W dniu dzisiejszym swe wyniki przedstawił bank JP Morgan. W porównaniu z ubiegłym rokiem zysk osiągnięty przez bank był dużo niższy, natomiast przychody udało się utrzymać na przyzwoitym poziomie. Do obniżenia zysku przyczyniło się zawią.. Czytaj
JP Morgan publikuje wyniki finansowe za I kwartał 2020 r. Koronawirus uszczuplił zysk banku

Notowania: Wells Fargo & Co

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/NYSE:WFC/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk