• Odbierz prezent
Szwajcarski bank Swissquote uruchamia bezpieczne depozyty dla kryptowalut

Szwajcarski bank internetowy i broker Swissquote poinformował w piątek 8 marca o uruchomieniu depozytariusza kryptowalutowego dla klientów indywidualnych i instytucjonalnych. Usługa będzie dostępna od 21 marca i pozwoli klientom banku na bezpieczne przechowywanie swoich kryptowalut.

 

Depozytariusz Swissquote został opracowany we współpracy ze szwajcarskim startupem Crypto Storage AG, który zapewnia „ochronę kluczy prywatnych najwyższej klasy”, chwaląc się podobnymi zabezpieczeniami serwerów do Szwajcarskiego Banku Centralnego, który uznawany jest za najbezpieczniejszy na świecie.

Bank Swissquote jest jednym z innowatorów w kwestii integracji kryptowalut z usługami bankowymi, już w lipcu 2017 r. decydując się na wprowadzenie możliwości wymiany kryptowalut na waluty fiducjarne we współpracy z giełdą Bitstamp. Aktualnie obsługiwanymi kryptowalutami są: bitcoin (BTC), bitcoin cash (BCH), ethereum (ETH) i Litecoin (LTC). W planach znajduje się również XRP.

Mimo, że w oficjalnym komunikacie nie poinformowano jakie kryptowaluty będą obsługiwane przez depozytariusz Swissquote, można domyślać się że będą to wymienione wyżej.

Standardowo, depozytariusz będzie zapewniał klientom bezpieczne przechowywanie kryptowalut, jednak bez dostępu do samych kluczy prywatnych. Eliminacja ryzyka depozytowego jest istotnym czynnikiem zachęcającym inwestorów instytucjonalnych do ekspozycji swoich portfeli inwestycyjnych na rynek kryptowalut.

 

Swissquote jest założonym w 1999 r. bankiem i brokerem inwestycyjnym, regulowanym przez FiNMA i notowanym na szwajcarskim parkiecie SIX Swiss. Od 2017 r. jest sponsorem angielskiej drużyny piłkarskiej Manchester United. 

 

Czytaj także: Gracze Manchesteru United promują Swissquote w najnowszym materiale brokera

Szwajcarski broker Swissquote w ramach współpracy z Manchesterem United stworzył nowe wideo promocyjne. Wykorzystuje w nim twarze czołowych zawodników ‘czerwonych diabłów’.   Swissquote jest oficjalnym partnerem Manchesteru United od 2015  roku. Dzięki tej współpracy, w najnowszym materiale promo.. Czytaj
Gracze Manchesteru United promują Swissquote w najnowszym materiale brokera

 

Notowania: BITCOIN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/BTCUSD/

Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk