• Odbierz prezent
PKO BP bank

Bank PKO BP zawiesza swą ofertę lokat terminowych dla firm. Do odwołania nie będą mogły one zakładać nowych lokat.

 

3 lipca bank PKO BP poinformował na swej stronie internetowej, że od 6 lipca zawiesza do odwołania oferowanie lokat terminowych dla firm i przedsiębiorstw. W komunikacie dodano, że lokaty, które zostały zawarte do 5 lipca, będą prowadzone na dotychczasowych warunkach, natomiast w pierwszym dniu kolejnego okresu umownego zostaną zamknięte, a środki pieniężne zgromadzone na rachunku lokaty wraz z odsetkami zostaną przekazane na rachunek bankowy.

Jak do tej pory firmy chętnie korzystały z możliwości lokowania swych środków w banku PKO BP. Na koniec I kwartału 2020 r. depozyty segmentu korporacyjnego wynosiły 51,2 mld zł. Były one wyższe o 2,6% niż w poprzednim kwartale oraz o 5,6% wobec analogicznego kwartału ubiegłego roku. Natomiast depozyty firm i przedsiębiorstw wyniosły 30,3 mld zł na koniec kwartału. Były one niższe o 0,7% niż w poprzednim kwartale, a w odniesieniu do analogicznego kwartału poprzedniego roku były wyższe o 17,9%.

Czytaj także: Banki mają spory problem - od początku roku zarobiły prawie o połowę mniej niż rok temu

Praw rynkowych nie da się oszukać, podobnie jak m.in. praw fizyki, stąd tez stało się to, co było nieuniknione - wyniki polskiego sektora bankowego na przestrzeni pierwszych pięciu miesięcy 2020 r. są o niemal połowę gorsze niż rok wcześniej. Trudno się temu dziwić - ostatnie miesiące nie były pomyś.. Czytaj
Banki mają spory problem - od początku roku zarobiły prawie o połowę mniej niż rok temu

Notowania: PKO Bank Polski SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:PKO/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk