• Odbierz prezent
Bank Pekao z ofertą dla klientów Idea Banku

W związku z przejęciem Idea Banku przez Bank Pekao, bank z żubrem przygotował ofertę powitalną dla swych nowych klientów.

 

Bank Pekao przygotował ofertę powitalną dla klientów przejętego Idea Banku. W pakiecie są preferencyjne lokaty, jednak nie jest łatwo spełnić wymagania banku, aby skorzystać z najbardziej korzystnych warunków. Oferta obejmuje 6-miesieczną lokatę o oprocentowaniu od 1 do 3%. Kwota, na którą można założyć lokatę, jest stosunkowo nieduża – od 500 zł do 10 000 zł. Im wyższe oprocentowanie tej kwoty, tym większe wymagania trzeba spełnić. Jeśli zadowolimy się depozytem na 1%, należy otworzyć Konto Przekorzystne w  Banku Pekao wraz z kartą debetową. W przypadku lokaty na 2% trzeba spełnić dodatkowy warunek, którym jest skorzystanie z jednego z produktów, takich jak karta kredytowa, kredyt w rachunku lub zakup jednostek funduszu Pekao PFI za co najmniej 1000 zł. Aby otrzymać najwyższe oprocentowanie należy zarówno skorzystać z produktu kredytowego, jak i zakupić jednostki funduszu. Na przemyślenie oferty jest sporo czasu, gdyż lokatę można założyć do 14 kwietnia.

W przypadku osób z większymi oszczędnościami (do 500 000 zł) Bank Pekao oferuje lokatę na 0,5% na 3 miesiące. Będzie ona dostępna do 14 lutego. W tym przypadku również należy założyć konto osobiste.

Dla klientów przejętego banku Konto Przekorzystne będzie prowadzone bezpłatnie przez rok. Można je otworzyć na preferencyjnych warunkach do 31 marca.

Warto jednak wspomnieć, że od 5 stycznia została wycofana z oferty popularna lokata Na Nowe Środki Plus, oferująca oprocentowanie od 1,10% do 1,50%, którą można było założyć na okres od 1 do 3 miesięcy. Nie ma w ofercie już również ofert Lokat Happy dla nowych klientów, które oferowały oprocentowanie nawet na poziomie 2,9%.


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk