• Odbierz prezent
Bank Pekao z dobrymi wynikami kwartalnymi - ponad 140% wyższy zysk k/k

Bank Pekao w środę 7 sierpnia opublikował wyniki finansowe za drugi kwartał roku. Okazały się one wyższe zarówno od wyniku sprzed roku, jak i minimalnie lepsze od rynkowych oczekiwań. Na uwagę zasługuje wzrost zysku netto, który w perspektywie kwartalnej wyniósł ponad 140%. Na rozpoczęciu środowej sesji akcje Pekao są na niewielkim, wynoszącym ponad 1%, plusie.

 

W drugim kwartale zysk Banku Pekao wyniósł 582,1 mln złotych netto wobec 539,8 mln złotych rok wcześniej, co jest wzrostem o 8%. Analitycy przewidywali zysk na poziomie ok. 575 mln złotych. Zysk za drugi kwartał jest również wyższy o ponad 140% w stosunku do wyniku z pierwszego kwartału - wówczas wyniósł on jedynie 243,1 mln PLN, zaś jego wysokość wynikała z obciążeń z tytułu przymusowej składki na fundusz restrukturyzacji banków.

Mimo wyższych od oczekiwań wyników za drugi kwartał, zysk za pierwsze półrocze jest niższy od wyniku z pierwszej połowy 2018 r. - wyniósł on 824,4 mln PLN wobec 932,1 PLN.

 

Wynik odsetkowy Pekao w drugim kwartale wyniósł ponad 1,35 mld złotych, co oznacza wzrost o 10% r/r oraz 4% w perspektywie kwartalnej. Wzrósł również wynik z prowizji, który wyniósł 632,7 mln PLN i okazał się wyższy o 2,5% w porównaniu do zeszłego roku oraz o 5% w ujęciu kwartalnym.

Wartość udzielonych przez Pekao kredytów na koniec czerwca wyniosła ponad 151,5 mld złotych i była wyższa o 9% niż rok temu. W pierwszym półroczu wzrosła również sprzedaż pożyczek gotówkowych (ich wartość wzrosła o 12,7% r/r), zaś wartość kredytów hipotecznych wzrosła o 10,6% r/r, osiągając wartość 4,9 mld PLN.

 

Notowania Banku Pekao reagują optymistycznie na dobre dane kwartalne - kurs wynosi aktualnie 98,6800 PLN, co oznacza wzrost o ponad 1,1%.

Czytaj także: Bank Pekao przedstawia wyniki kwartalne. Wysoka składka obniżyła zysk banku!

9 maja Bank Pekao S.A. opublikował wyniki finansowe za 1 kwartał 2019 r. Były one wyższe od wyników osiągniętych w analogicznym okresie ubiegłego roku. Niestety nie przełożyło się to na zysk netto, który w dużej części został pochłonięty przez obciążenia regulacyjne.   9 maja przed sesją na GPW, B.. Czytaj
Bank Pekao przedstawia wyniki kwartalne. Wysoka składka obniżyła zysk banku!

Notowania: Bank Pekao SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:PEO/

Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk