• Odbierz prezent
Bank Pekao sfinansował transakcję, a Pekao IB doradzało przy przejęciu przez LERG spółki Ciech Żywice

Bank Pekao sfinansował transakcję, a Pekao IB doradzało przy przejęciu przez LERG spółki Ciech Żywice

Bank Pekao S.A. zapewnił kupującemu finansowanie akwizycyjne, a Pekao Investment Banking było wyłącznym doradcą transakcyjnym przy przejęciu przez LERG SA 100 proc. udziałów Ciech Żywice, wiodącego polskiego producenta żywic epoksydowych.

Zadania Pekao IB obejmowały strukturyzację transakcji, modelowanie finansowe i biznesowe, pozyskanie finansowania oraz wsparcie w negocjacjach warunków transakcji.

Cieszę się, że Grupa Pekao mogła wziąć udział w tej transakcji, wspierając Grupę LERG od strony doradczej, a także finansując przejęcie. To kolejna transakcja zrealizowana przez Grupę Pekao w tej formule co dowodzi wysokiej jakości świadczonych usług i komplementarności oferty – powiedział Jerzy Kwieciński, wiceprezes Banku Pekao, nadzorujący pion bankowości korporacyjnej i inwestycyjnej.

–  Dzięki zakupowi Ciech Żywice, Grupa LERG będzie mogła umocnić się na europejskim rynku żywic oraz osiągnąć wielowymiarowe synergie operacyjne. Cieszę się, że Pekao Investment Banking mogło pomóc LERG w realizacji skokowego rozwoju – powiedział Maciej Jacenko, prezes Pekao Investment Banking.

LERG jest czołowym polskim producentem i eksporterem żywic syntetycznych stosowanych w różnych gałęziach przemysłu. Portfel jego produktów obejmuje: żywice poliestrowe i nowolakowe, żywice do tworzyw warstwowych, materiałów izolacyjnych oraz materiałów drewnopodobnych, żywice odlewnicze, żelkoty, formalinę, poliole poliestrowe, jak też szeroką gamę produktów do renowacji m.in. karoserii samochodów osobowych i ciężarowych, autobusów, łodzi oraz jachtów. Oprócz produkcji żywic LERG jest zaangażowany poprzez swoje spółki zależne w produkcję folii termoformowalnych, preform i butelek PET (GTX Hanex Plastic) oraz folii giętkich drukowanych w technologii HD (Marpol).

Ciech Żywice specjalizuje się w produkcji żywic. Pełen asortyment obejmuje ponad 1000 produktów. Ciech Żywice jest czołowym producentem żywic i utwardzaczy w Polsce i jednym z nielicznych producentów stałych żywic epoksydowych w UE. Spółka od wielu lat oferuje bogate portfolio produktowe żywic epoksydowych EPIDIAN®, żywic poliestrowych POLIMAL®, żelkotów i topkotów, utwardzaczy do szkła wodnego FLODUR® oraz żywic fenolowo-formaldehydowych NOWOLAK i MODOFEN®.

 

 

 


Bank Pekao S.A.

Założony w 1929 r., jest jedną z największych instytucji finansowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i jednym z trzech największych banków uniwersalnych w Polsce z ok. 200 mld zł aktywów. Posiadając drugą co do wielkości sieć oddziałów, Bank Pekao obsługuje ponad 5,5 mln klientów detalicznych. Jako wiodący bank korporacyjny w Polsce, obsługuje co drugą korporację w Polsce. Status banku uniwersalnego opiera się na wiodącej na rynku pozycji w private banking, zarządzaniu aktywami i działalności maklerskiej. Zróżnicowany profil działalności Banku Pekao jest wspierany przez wiodący na rynku bilans i profil ryzyka odzwierciedlony w najniższych kosztach ryzyka, silnych wskaźnikach kapitałowych i odporności na warunki makroekonomiczne (jest w gronie trzech najbardziej odpornych wśród 48 banków w Europie w testach warunków skrajnych, przeprowadzonych przez EBA).  Od 1998 r. Bank Pekao jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie i uczestniczy w kilku lokalnych (w tym WIG 20 i WIG) oraz międzynarodowych indeksach (w tym MSCI EM, Stoxx Europe 600 i FTSE Developed). Pekao jest jedną z najbardziej dywidendowych spółek giełdowych w Polsce na przestrzeni ostatnich 10 lat, wypłacając łącznie 20 mld zł w ciągu dekady. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk