• Odbierz prezent
Makroekonomia
Z artykułu dowiesz się:

- Jak wyglądają nowe postanowienia członków organizacji BRICS

Nowy Bank Rozwoju (NDB), utworzony przez grupę krajów BRICS,  państw z rynków wschodzących, zatwierdził pierwsze pożyczki w wysokości 811 milionów dolarów amerykańskich, na projekty związane z tworzeniem energii odnawialnej w Brazylii, w Chinach,  w Indiach oraz w  RPA - podały rosyjskie agencje informacyjne.

 

Bank NDB, posiadający kapitał o wartości 100 miliardów dolarów amerykańskich, rozpoczął pracę w ubiegłym roku. Do jego zadań należy pomoc w realizowaniu inicjatyw związanych z finansowaniem projektów infrastrukturalnych na rynkach wschodzących. W pierwszej fazie pożyczy on na realizację zamierzonych celów kwotę 300 milionów dla Brazylii, 81 milionów dla Chin, 250 milionów dla Indii i 180 milionów dla Południowej Afryki - podała, agencja informacyjna RIA.

 

"Istnieje wiele nowych projektów do realizacji, w tym projektów rurociągu z Rosji. Są one na różnych etapach rozpatrywania i oceny" - powiedział rzecznik banku.

 

Zadaniem New Development Bank  (NDB) jest pomoc przy reformowaniu obecnej struktury światowych rynków finansowych – powiedział prezes NDB Kundapur Vaman Kamath. Nie jest również wykluczone, że w przyszłych latach mogą do niego dołączyć kolejne kraje, takie jak Turcja, Meksyk, Indonezja i Nigeria.

 

Źródło: Reuters


Jacek Suder

Doktorant Wydziału Finansów na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Klasyk, zainteresowany rynkiem Forex. Swoją pracę zawodową łączy z nauką oraz pasją odkrywania rynków finansowych. Szczególną uwagę przywiązuje do właściwego połączenia fundamentów z sygnałami płynącymi z analizy technicznej.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk