• Odbierz prezent
Bank of America

16 października Bank of America przedstawił wyniki finansowe za III kwartał 2019 r. Okazały się one wyższe od oczekiwań analityków.

 

16 października przed sesją na amerykańskiej giełdzie Bank of America opublikował wyniki finansowe za III kwartał 2019 r. Bank of America jest drugim największym pod względem sumy aktywów amerykańskim bankiem.

Wyniki osiągnięte przez Bank of America przewyższyły szacunki analityków z Wall Street. Przychody wyniosły 22,96 mld USD wobec oczekiwanych 22,79 mld USD. W analogicznym kwartale ubiegłego roku przychody wyniosły 23 mld USD. Zysk netto wyniósł 5,27 mld USD. Był on niższy niż w analogicznym kwartale ubiegłego roku, w którym wyniósł 6,7 mld USD. Przewyższył jednak oczekiwania analityków. Zysk na akcję wyniósł 56 centów wobec oczekiwanych 51 centów. Zysk na akcję nawet mógłby wynieść 75 centów, jednak w trzecim kwartale bank uwzględnił odpisy z tytułu utraty wartości w kwocie 2,1 mld USD, związane z zakończeniem partnerstwa z First Data.

Wśród głównych segmentów działalności banku szczególnie wyróżniał się segment bankowości globalnej, którego przychody wzrosły o 8% rok do roku, osiągając poziom 5,2 mld USD. Przyczyniły się do tego wyższe opłaty związane z bankowością inwestycyjną.

Przychody z bankowości konsumenckiej wzrosły o 3% rok do roku, osiągając wartość 9,7 mld USD. Przychody z wealth management wzrosły o 2% do poziomu 4,9 mld USD dzięki wyższym odsetkom i opłatom związanym z zarządzaniem aktywami.

Segment obrotu papierami wartościowymi wygenerował 2,1 mld USD w zakresie stałego dochodu oraz 1,1 mld USD z działalności tradingowej.

W swym oświadczeniu CEO banku - Brian Moynihan stwierdził: „W czasach umiarkowanie rosnącej gospodarki skupiliśmy się na kierowaniu tymi sprawami, które są kontrolowalne. W dalszym ciągu dokonywaliśmy znacznych inwestycji w nasze możliwości obsługi klientów, mamy więcej członków zespołu zarządzającego relacjami, więcej odnowionych oddziałów i więcej możliwości cyfrowych, a wydatki pozostały na tym samym poziomie.”

Wyniki osiągnięte przez bank ucieszyły inwestorów. W handlu przedsesyjnym kurs akcji Bank of America zyskiwał około 2%.

Czytaj także: Bank of America z wynikami za drugi kwartał 2019 r. Rekordowy zysk w historii spółki

17 lipca przed sesją na amerykańskiej giełdzie, drugi największy amerykański bank – Bank of America przedstawił wyniki finansowe za drugi kwartał 2019 r.   W drugim kwartale 2019 r. Bank of America osiągnął przychody w wysokości 23,2 mld USD, co stanowi wzrost o 2,1% wobec przychodów uzyskanych ro.. Czytaj
Bank of America z wynikami za drugi kwartał 2019 r. Rekordowy zysk w historii spółki

Notowania: BANK OF AMERICA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/BAC/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk