• Odbierz prezent
Bank of America

17 lipca przed sesją na amerykańskiej giełdzie, drugi największy amerykański bank – Bank of America przedstawił wyniki finansowe za drugi kwartał 2019 r.

 

W drugim kwartale 2019 r. Bank of America osiągnął przychody w wysokości 23,2 mld USD, co stanowi wzrost o 2,1% wobec przychodów uzyskanych rok wcześniej, co było zgodne z szacunkami analityków z Wall Street. Bank wypracował 7,3 mld zysku, co stanowi wzrost o 8% w stosunku do analogicznego kwartału ubiegłego roku. Zysk na akcję wyniósł 74 centy wobec oczekiwanych przez analityków 71 centów. Był to rekordowy zysk za pierwsze półrocze. Przyczyniły się do tego działalność kredytowa dla klientów detalicznych, a także obniżenie kosztów przy utrzymanym wzroście przychodów.

Marża odsetkowa netto banku, stanowiąca istotny wskaźnik rentowności banku, uległa obniżeniu o 7 punktów bazowych w stosunku do pierwszego kwartału i wyniosła 2,44%. Jest niższa od oczekiwanych 2,47%.

Główne segmenty działalności banku to bankowość detaliczna, obejmująca głównie depozyty i pożyczki konsumenckie, usługi z zakresu zarządzania majątkiem i inwestycjami, bankowość globalna i rynki globalne.

Zysk w największym segmencie działalności banku – bankowości detalicznej wzrósł o 13% do poziomu 3,29 mld USD, a przychody w tym segmencie wzrosły o 5%, osiągając poziom 9,72 mld USD. Segment wealth management zwiększył swój zysk o 11% do 1,07 mld USD. Natomiast w segmencie rynków globalnych zysk spadł o 7% do poziomu 1,07 mld USD ze względu na obniżoną aktywność handlową w różnych klasach aktywów. Także zysk w segmencie bankowości globalnej spadł o 9% do poziomu 1,93 mld USD ze względu na zmniejszoną ilość transakcji na rynkach kapitałowych.

W swym oświadczeniu CEO banku – Brian Moynihan podsumował osiągnięte wyniki następującymi słowami: „Nasze zaangażowanie w odpowiedzialny rozwój zaowocowało najlepszym kwartałem i najlepszym pierwszym półroczem pod względem zysków w historii naszej spółki. Widzimy stałą aktywność we wszystkich obszarach, a wydatki klientów Bank of America wzrosły o 5% w tym kwartale wobec drugiego kwartału zeszłego roku.”

Bank of America jest kolejnym z dużych amerykańskich banków w tym tygodniu, które przedstawiły swe wyniki za drugi kwartał. Mimo, że banki osiągnęły wyniki powyżej oczekiwań analityków, na nastroje inwestorów wpływa perspektywa obniżki stóp procentowych przez Rezerwę Federalną w tym miesiącu.

W notowaniach przedsesyjnych cena akcji Bank of America uległa niewielkiej zmianie o 0,17% na minusie.

Notowania: BANK OF AMERICA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/BAC/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk