• Odbierz prezent
Bank of America

16 lipca Bank of America przedstawił wyniki kwartalne. Były one niższe niż przed rokiem, jednak przewyższyły oczekiwania analityków z Wall Street.

 

16 lipca przed sesją na amerykańskim rynku Bank of America opublikował wyniki finansowe za II kwartał 2020 r. Przychody wyniosły 22,3 mld USD wobec 23,1 mld USD w analogicznym okresie ubiegłego roku, co stanowi spadek o 3% rok do roku. Uzyskane przychody okazały się jednak nieco wyższe od prognoz analityków z Wall Street na poziomie 22 mld USD.

W II kwartale bank wypracował zysk netto w wysokości 3,5 mld USD wobec 7,3 mld USD rok wcześniej, co stanowi spadek o 52% rok do roku. Zysk na akcję wyniósł 0,37 USD w porównaniu do 0,74 USD przed rokiem. Okazał się on wyższy od szacunków analityków, którzy spodziewali się zysku na akcję na poziomie 0,27 USD.

Bank zwiększył rezerwy na straty kredytowe o 4 mld USD. Niższe stopy procentowe zmniejszyły przychody odsetkowe banku o 11% do poziomu 10,8 mld USD. Analitycy z Wall Street uważają Bank of America za najbardziej wrażliwy z dużych banków na zmiany stóp procentowych.

Mocną stroną działalności banku okazała się natomiast bankowość inwestycyjna. Przychody z handlu obligacjami wzrosły o 50%, osiągając poziom 3,2 mld USD, a akcjami o 7% do poziomu 1,2 mld USD. Przychody z opłat związanych z bankowością inwestycyjną wzrosły o 57%, osiągając rekordowy poziom 2,2 mld USD i przewyższając szacunki analityków na poziomie 1,67 mld USD. Podobnie sytuacja wyglądała w przypadku innych dużych banków, takich jak JP Morgan, Goldman Sachs oraz Citigroup. One również odnotowały znakomite wyniki w zakresie bankowości inwestycyjnej.

W oświadczeniu prasowym CEO Bank of America - Brian Moynihan podsumował uzyskane wyniki następującymi słowami: „Mocne wyniki rynków kapitałowych dostarczyły istotnej równowagi dla wpływu związanego z COVID-19 na nasz segment konsumencki, a nasze wiodące w branży możliwości cyfrowe pozwoliły nam wspierać klientów mimo trudnych warunków pracy.”

W notowaniach przedsesyjnych kurs akcji Bank of America spadł o 2,4%. Od początku tego roku cena akcji banku spadła o 30%.

Czytaj także: Goldman Sachs z wynikami za II kwartał 2020 r. Bank zaskoczył analityków

15 lipca znany amerykański bank inwestycyjny Goldman Sachs opublikował wyniki kwartalne. Przewyższyły one oczekiwania analityków z Wall Street.   15 lipca przed sesją na amerykańskim rynku bank Goldman Sachs opublikował wyniki finansowe za II kwartał 2020 r. Przychody wyniosły 13,3 mld USD i były .. Czytaj
Goldman Sachs z wynikami za II kwartał 2020 r. Bank zaskoczył analityków

Notowania: BANK OF AMERICA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/BAC/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk