• Odbierz prezent
Bank of America publikuje wyniki za III kwartał 2020 r. Kurs akcji w dół

14 października Bank of America przedstawił wyniki finansowe za III kwartał 2020 r. Były one niższe niż przed rokiem. Rozminęły się też z oczekiwaniami analityków z Wall Street. Na wyniki banku w największym stopniu wpłynęły obniżki stóp procentowych.

 

14 października przed sesją na amerykańskim rynku Bank of America opublikował wyniki kwartalne. W III kwartale przychody wyniosły 20,45 mld USD. Okazały się one niższe od szacunków analityków z Wall Street, którzy spodziewali się przychodów na poziomie 20,8 mld USD. Uzyskane przez bank przychody okazały się też niższe niż w analogicznym okresie ubiegłego roku, kiedy wyniosły 22,96 mld USD. Bank of America zakończył III kwartał zyskiem netto w wysokości 4,9 mld USD. Wypracowany zysk netto był niższy o 16% niż przed rokiem. Zysk na akcję wyniósł 51 centów i okazał się nieco wyższy od szacunków analityków na poziomie 49 centów. Warto wspomnieć, że przed rokiem zysk na akcję wyniósł 56 centów.

Na wyniki banku negatywnie wpłynęły przede wszystkim obniżki stóp procentowych. W tym kwartale wynik odsetkowy wyniósł  10,2 mld USD i był niższy o 17% niż rok wcześniej. Spośród największych amerykańskich banków to właśnie Bank of America jest najbardziej wrażliwy na sytuację związaną ze stopami procentowymi, gdyż posiada ogromną bazę depozytową, a najważniejszym obszarem jego działalności są kredyty konsumenckie. Tymczasem Rezerwa Federalna zamierza w najbliższym czasie utrzymywać stopy procentowe na rekordowo niskich poziomach.

W tym kwartale bank zaksięgował 1,4 mld strat kredytowych, co jest lepszym wynikiem niż w poprzednich okresach tego roku. W pierwszych dwóch kwartałach 2020 r. straty kredytowe wyniosły 9,8 mld USD.

Wyniki banku zmartwiły inwestorów. W notowaniach przedsesyjnych kurs akcji Bank of America spadł o 2,3%.

Bank of America jest drugim największym amerykańskim bankiem pod względem sumy aktywów. Wczoraj swe wyniki kwartalne przedstawiły JP Morgan i CitiGroup. W dzisiejszym dniu natomiast rynek pozna jeszcze wyniki banków Wells Fargo i Goldman Sachs.

 

Notowania: BANK OF AMERICA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/BAC/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk