• Odbierz prezent
Bank of America stopy procentowe

Bank of America jest kolejnym bankiem, który opublikował wyniki finansowe za IV kwartał 2019 r. Były one niższe niż przed rokiem, jednak okazały się lepsze od oczekiwań analityków. Bank ten, podobnie jak inne banki, odczuł obniżki stóp procentowych, które wpłynęły na jego wyniki.

 

15 stycznia przed sesją na amerykańskim rynku Bank of America przedstawił wyniki finansowe za IV kwartał 2019 r. W tym kwartale przychody wyniosły 22,5 mld USD. Były one niższe o 1% niż przed rokiem. Okazały się one jednak wyższe niż oczekiwali analitycy z Wall Street. Spodziewano się bowiem przychodów na poziomie 22,35 mld USD, a więc o 2,4% niższych niż rok temu.

W czwartym kwartale bank osiągnął zysk netto w wysokości 7 mld USD. Był on niższy o 4% niż przed rokiem. Zysk na akcję wyniósł 74 centy. Wynik ten przewyższył oczekiwania analityków, którzy spodziewali się zysku na akcję w wysokości 68 centów.

W swym oświadczeniu prasowym osiągnięte wyniki CEO banku – Brian Moynihan podsumował następującymi słowami: „W stale rozwijającej się gospodarce, charakteryzującej się dużą aktywnością klientów, członkowie naszego zespołu wypracowali kolejny solidny kwartał i rok, pozwalając nam zwiększyć inwestycje w naszych klientów, społeczności i pracowników. Zapewniliśmy również akcjonariuszom w 2019 r. rekordowy zwrot kapitału w wysokości 34 mld USD dzięki dywidendom i skupom akcji.”

Wśród trzech głównych segmentów działalności banku tylko segment rynków globalnych odnotował w tym kwartale wzrost zysku. W zakresie działalności tradingowej bank odnotował wzrost zysku o 13% do poziomu 574 mln USD. Przychody z handlu obligacjami wzrosły o 25% do poziomu 1,8 mld USD, przewyższając oczekiwany przez analityków poziom 1,68 mld USD. Handel akcjami przyniósł 1 mld przychodów. Były one niższe o 4% rok do roku. Okazały się też nieco niższe od szacunków analityków, którzy oczekiwali 1,07 mld USD.

Bank of America odczuł także obniżki stóp procentowych, które miały miejsce w 2019 r. Wpłynęły one znacząco na działalność pożyczkową i kredytową banku. W tym segmencie zysk banku spadł o 10% do poziomu 3,1 mld USD. Bank poinformował, że z powodu niższych stóp procentowych osiągnął niższe przychody także w segmentach bankowości globalnej oraz zarządzania majątkiem.

Bank of America jest drugim największym bankiem w USA po JP Morgan. Według analityków jest jednym z banków, które są najbardziej wrażliwe na zmiany stóp procentowych. Dla inwestorów będą więc ważne kolejne kroki Rezerwy Federalnej w tym zakresie.

Wyniki banku nie wywarły większego wrażenia na inwestorach. W notowaniach przedsesyjnych kurs akcji Bank of America znalazł się na lekkim minusie w okolicach 0,3%.

Warto wspomnieć, że wczoraj swe wyniki kwartalne podały banki JP Morgan, Citigroup i Wells Fargo.

Czytaj także: JP Morgan i Citigroup z wynikami za IV kwartał 2019 r. Takich zysków się nie spodziewano

Na amerykańskim rynku rozpoczął się sezon wyników. 14 stycznia przed sesją swe wyniki kwartalne ogłosiły duże banki. JP Morgan Chase i Citigroup pozytywnie zaskoczyły rynek. Zarówno przychody, jak i zyski banków okazały się wyższe od oczekiwań analityków.   Przed sesją na amerykańskim rynku bank J.. Czytaj
JP Morgan i Citigroup z wynikami za IV kwartał 2019 r. Takich zysków się nie spodziewano

Notowania: BANK OF AMERICA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/BAC/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk