• Odbierz prezent
Bank of America

15 kwietnia przed sesją na amerykańskim rynku swe wyniki finansowe przedstawił kolejny z największych banków. Przychody Bank of America okazały się zbliżone do szacunków analityków, natomiast zysk netto okazał się niższy. Bank zawiązał rezerwę na straty kredytowe związane z obecną sytuacją rynkową.

 

15 kwietnia przed sesją na amerykańskim rynku Bank of America opublikował wyniki finansowe za I kwartał 2020 r. Przychody wyniosły 22,8 mld USD. Analitycy z Wall Street spodziewali się przychodów na poziomie 22,9 mld USD. Warto wspomnieć, że w analogicznym kwartale poprzedniego roku przychody banku wyniosły 23 mld USD.

W I kwartale 2020 r. Bank of America wypracował zysk netto w wysokości 4 mld USD. Dla porównania przed rokiem zysk netto wyniósł 7,3 mld USD.

Zysk na akcję wyniósł 40 centów i okazał się niższy od szacunków analityków, którzy spodziewali się zysku na akcję w wysokości 46 centów. Dla porównania w I kwartale 2019 r. zysk na akcję wyniósł 70 centów.

W I kwartale 2020 r. wynik odsetkowy wyniósł 12,3 mld USD i okazał się wyższy od oczekiwań analityków, którzy spodziewali się wyniku odsetkowego na poziomie 11,7 mld USD.

Bank utworzył rezerwę w wysokości 3,6 mld USD na straty kredytowe związane z pandemią koronawirusa.

CEO banku – Brian Moynihan napisał w oświadczeniu: „Nasze wyniki odzwierciedlają siłę naszego bilansu, dywersyfikację naszych dochodów i zdolność naszych członków zespołu do obsługiwania klientów na całym świecie. Pomimo zwiększenia naszych rezerw na straty kredytowe, zarobiliśmy w tym kwartale 4 mld USD, utrzymaliśmy znaczący bufor wobec najbardziej restrykcyjnych wymogów kapitałowych i zakończyliśmy kwartał z większą płynnością niż go zaczęliśmy. Pozostajemy źródłem siły – nasi klienci zaufali nam, przeznaczając 149 mld USD dodatkowo na depozyty od końca roku, co umożliwiło nam zapewnienie płynności osobom prywatnym, właścicielom małym firm i klientom korporacyjnym. Otrzymaliśmy prawie milion próśb o pomoc i ogłosiliśmy zaangażowanie 100 mln USD, aby zapewnić kluczowe wsparcie dla lokalnych społeczności. Podejmujemy nadzwyczajne kroki, aby wspomóc naszych pracowników, klientów i społeczność w czasie tego kryzysu humanitarnego.”

W notowaniach przedsesyjnych akcje Bank of America tracą 2,5%.

Warto wspomnieć, że w poprzednim dniu swe wyniki finansowe przedstawiły dwa duże amerykańskie banki - JP Morgan i Wells Fargo. Zyski tych banków również uległy obniżeniu, głównie ze względu na utworzenie rezerw na straty kredytowe związane z sytuacją na rynku w czasach koronawirusa.

Czytaj także: Bank Wells Fargo przedstawia wyniki finansowe za I kwartał 2020 r. z zyskiem tylko 1 centa na akcję

14 kwietnia przed sesją na amerykańskim rynku bank Wells Fargo przedstawił swe wyniki kwartalne. Okazały się one niższe niż przed rokiem, a także od oczekiwań analityków. W dużym stopniu wpłynęło na nie utworzenie rezerwy na straty kredytowe związane z koronawirusem. Zysk na akcję okazał się symboli.. Czytaj
Bank Wells Fargo przedstawia wyniki finansowe za I kwartał 2020 r.  z zyskiem tylko 1 centa na akcję

Notowania: BANK OF AMERICA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/BAC/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk