• Odbierz prezent
Bank Millennium najlepszym bankiem w obsłudze hipotecznej
fot. freepik.com

W tegorocznej edycji rankingu Instytucja Roku, organizowanego przez firmę Moje Bankowanie, Bank Millennium został uznany za najlepszy bank w obsłudze hipotecznej. Bank Millennium jako jedyny bank znalazł się wśród zwycięzców kategorii hipotecznej.

Zbadano w niej 11 banków oraz 5 pośredników. Eksperci zainteresowani kredytem hipotecznym odwiedzili placówki bankowe oraz pośredników bez próby wcześniejszego umówienia się przez zdalne kanały kontaktu, zakładając możliwe jedno przekierowanie do innej placówki. Podczas wizyt szczególną uwagę zwrócono na dostępność doradców hipotecznych, obsługę, sposób prezentacji oferty oraz formę i rodzaj przekazanych materiałów ze spotkania.

Bank Millennium wyróżniał się dostępnością doradców hipotecznych i obsługą multiskillową, dzięki której klient w każdym momencie otrzymuje pełną informację na temat kredytu hipotecznego. Wyniki Banku Millennium, najlepiej ocenionego z całego sektora bankowego, pokazują równy poziom obsługi (mediana wyniku prawie równa ze średnim wynikiem banku) - w każdym oddziale i na każdym etapie rozmów klienta z bankiem.

W Banku Millennium produkty hipoteczne oferowane są w wielu kanałach – w oddziałach banku, w sieci wyspecjalizowanych, mobilnych ekspertów hipotecznych czy u partnerów współpracujących z bankiem. - Widzimy też coraz większe zainteresowanie klientów inicjowaniem procesu ubiegania się o kredyt hipoteczny w kanałach cyfrowych. Klienci coraz częściej zapoznają się z ofertą online i jeżeli jest dla nich interesująca, proszą poprzez kanał elektroniczny o kontakt ze strony naszego eksperta - mówi António Pinto Júnior, Członek Zarządu Banku Millennium. - Regularnie badamy satysfakcję klientów w obszarze kredytów hipotecznych. Prowadzimy cykliczne szkolenia z wiedzy produktowej oraz prezentacji oferty – przekazania w sposób jasny i zrozumiały dla klienta informacji o kredycie. Przez cały proces wspieramy naszych klientów – od zakupu nieruchomości po zawarcie umowy kredytowej. Przekazujemy rzetelną i transparentną informację na temat przygotowanych kalkulacji oraz dodatkowych kosztów, wynikających z ubezpieczenia na życie, ubezpieczenia nieruchomości czy produktów dodatkowych warunkujących obniżenie marży czy prowizji. Nasi najbardziej doświadczeni eksperci pomagają klientom w zebraniu i analizie wymaganej od developera dokumentacji, wspierają w procesie wyceny nieruchomości, pomagają w złożeniu wymaganej dokumentacji w sądzie wieczystoksięgowym, uruchomieniu kredytu i wymaganych rozliczeniach do uruchomienia kolejnych transz – dodaje António Pinto Júnior.

W 2020 roku Bank Millennium uruchomił projekt digitalizacji hipotek, w ramach którego sukcesywnie wprowadza kolejne rozwiązania, stopniowo prowadzące do uruchomienia zdalnego procesu sprzedaży „end to end” w bankowości elektronicznej, ze wsparciem ekspertów hipotecznych. - Zaproponowaliśmy m.in. rozwiązanie, dzięki któremu klienci, którzy złożą wniosek o kredyt hipoteczny, mogą na bieżąco śledzić jego status w serwisie internetowym Millenet i aplikacji mobilnej. Każdorazowo otrzymują też informację, gdy status wniosku się zmieni i w łatwy sposób mogą kontaktować się online z osobą zajmującą się wnioskiem. Udostępniliśmy też e-operat szacunkowy czyli wsparcie klienta w pozyskaniu operatu szacunkowego, także z możliwością dokonania oględzin nieruchomości online. Proces jest w pełni zdalny i bardzo szybki. Znacznej części kredytów hipotecznych udzielamy przez pośredników – naszych partnerów hipotecznych, więc bardzo ułatwiła nam pracę wprowadzona tuż przed pandemią możliwość przesyłania dokumentacji kredytowej do banku w formie skanów. Potrzebowaliśmy zaledwie 2–3 dni, aby metoda sprawdziła się – w tak krótkim czasie ponad 60 proc. wniosków była już składana w ten sposób, a w ciągu kilku miesięcy odsetek ten sięgnął 90 proc. Proces składania wniosku o kredyt oparty o skany dokumentacji został głównym procesem w banku. Ze względu na bardzo dynamiczne zmiany w procesach i produkcie, na szeroką skalę prowadziliśmy w sieci własnej i sieci zewnętrznej szkolenia on-line dla pracowników. Przeszkoliliśmy kilka tysięcy osób, w ramach 3 cykli szkoleń, co istotnie wpłynęło na utrzymanie w tym pełnym wyzwań okresie obsługi klientów na najwyższym poziomie. Regularnie badamy satysfakcję w tym procesie – podsumowuje António Pinto Júnior.


Bank Millennium

Bank Millennium SA – bank komercyjny z siedzibą w Warszawie utworzony w 1989 roku jako Bank Inicjatyw Gospodarczych SA.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk