• Odbierz prezent
Bank Millennium i Euro Bank stają się jednym podmiotem - KNF wyraził zgodę na fuzję prawną

Komisja Nadzoru Finansowego we wtorek 10 września wyraziła jednogłośną zgodę na połączenie Euro Banku z Bankiem Millennium. W ramach fuzji cały majątek Euro Banku zostanie przeniesiony na Millennium. Jest to drugi etap trwającego od końca maja procesu przejęcia Euro Banku przez Bank Millenium.

 

Zgodnie z oczekiwaniami, KNF wyraził zgodę na przeprowadzenie fuzji prawnej obu banków, w ramach której staną się one jednym podmiotem prawnym. Jest to drugi etap przejęcia Euro Banku przez Millennium, pierwszym zaś było zakupienie 99,8% akcji Euro Banku za określoną pierwotnie kwotę 1,83 mld złotych, na co KNF wyraził zgodę już wcześniej, 28 maja.

 

W listopadzie ma rozpocząć się tzw. fuzja operacyjna, polegająca na integracji systemów informatycznych obu banków, połączenia oferty handlowej oraz migracji klientów. Dotychczas (od 2004 r.) Euro Bank należał do francuskiej grupy Societe Generale, która zdecydowała się zbyć wszystkie swoje udziały na rzecz Banku Millenium. Po połączeniu operacyjnym, które nastąpić ma do końca 2019 r., Euro Bank rozpocznie działanie pod marką Banku Millenium.

Założony w 2003 r. Euro Bank aktualnie dysponuje bazą ponad 1,4 mln klientów detalicznych, wysokością kredytów przekraczającą 12 mld PLN brutto oraz depozytami powyżej 7 mld złotych.

Bank Millenium po finalizacji procesu przejęcia Euro Banku stanie się szóstym bankiem detalicznym w Polsce. Wg zapewnień Banku Millenium, koszty integracji obu banków mają zmieścić się w kwocie 350 mln złotych.

Czytaj także: Bank Millennium z wynikami finansowymi za 1 półrocze 2019 r. Przybywa klientów i rośnie sprzedaż

29 lipca Bank Millennium przedstawił wyniki finansowe za 1 półrocze 2019 r. Uwzględniają one przejęcie Euro Banku.   29 lipca przed rozpoczęciem sesji na GPW Bank Millennium opublikował wyniki finansowe za 1 półrocze 2019 r. Przychody z tytułu odsetek wyniosły 1,49 mld zł wobec 1,23 mld zł w analo.. Czytaj
Bank Millennium z wynikami finansowymi za 1 półrocze 2019 r. Przybywa klientów i rośnie sprzedaż

 

Bank Millenium na wtorkowej sesji stracił 0,23%, osiągając kurs 6,5800 PLN za akcję. 

 

Notowania: Bank Millennium SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:MIL/

Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk