• Odbierz prezent
Bank Millennium bez poprawy wyników kwartalnych, ale znacznie wyżej od oczekiwań

Bank Millennium w poniedziałek 28 października opublikował skonsolidowane wyniki finansowe za III kwartał 2019 r. Okazały się one porównywalne z tymi sprzed roku, szczególnie pod względem osiągniętego zysku, który był o ponad 10% wyższy od oczekiwań analityków. To właśnie dzięki utrzymaniu wyników na poziomie sprzed roku na poniedziałkowej sesji kurs akcji Banku Millennium rośnie o niecałe 2%.

 

Bank Millennium w trzecim kwartale osiągnął przychody z tytułu odsetek w wysokości 687,6 mln złotych (w porównaniu do 647,3 mln PLN rok wcześniej) oraz 178,3 mln PLN z tytułu prowizji (w porównaniu do 205,3 mln PLN rok wcześniej). Skonsolidowany zysk netto wyniósł zaś 200,1 mln złotych i był niemal identyczny jak w zeszłym roku. Analitycy przewidywali, że zysk netto za trzeci kwartał nie przekroczy 180 mln PLN, co oznacza że wyniki Millennium okazały się zauważalnie wyższe od rynkowych oczekiwań.

 

Skonsolidowany zysk netto w pierwszych trzech kwartałach wyniósł 534 mln złotych, co jest wynikiem o 2,6% słabszym w porównaniu do analogicznego okresu rok temu.

 

Bank Millennium poinformował również o tym, że nie jest w stanie precyzyjnie określić potencjalnych negatywnych skutków wyroku TSUE ws. kredytów frankowych, jednak zdecydował się utworzyć rezerwę w wysokości 53 mln złotych. docelowo ma ona być przeznaczona na bieżące zwroty dla klientów z tytułu wcześniejszych spłat.

Trwająca obecnie operacja przejęcia Eurobanku w trzecim kwartale 2019 r. kosztowała Bank Millennium 44,3 mln złotych.

 

Wyniki kwartalne Banku Millennium spotkały się z umiarkowanie optymistycznym przyjęciem ze strony akcjonariuszy - na rozpoczęciu poniedziałkowej sesji kurs akcji wynosi 5,9300 PLN, co jest wzrostem o 1,72%.

Czytaj także: Alior Bank odczuwa skutki wyroku TSUE - kurs spada do historycznych minimów!

Alior Bank nie może zaliczyć ostatnich dni do udanych. Po wczorajszych medialnych doniesieniach o kontroli prowadzonej przez KNF w sprawie kredytów korporacyjnych udzielonych przez bank, akcje Aliora spadły o ponad 5%, tracąc najwięcej spośród wszystkich spółek notowanych na WIG20. Po zakończeniu cz.. Czytaj
Alior Bank odczuwa skutki wyroku TSUE - kurs spada do historycznych minimów!

 

Notowania: Bank Millennium SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:MIL/

Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk