• Odbierz prezent
Bank Millennium

16 czerwca Bank Millennium poinformował, że KNF wydała zezwolenie na utworzenie banku hipotecznego.

 

16 czerwca po zakończeniu sesji na GPW Bank Millennium poinformował w swym komunikacie, że w tym dniu otrzymał informację o wydaniu przez Komisję Nadzoru Finansowego zezwolenia na utworzenie banku hipotecznego „Millennium Bank Hipoteczny Spółka Akcyjna”. Kapitał zakładowy banku hipotecznego wyniesie 40 mln zł i zostanie w całości pokryty wkładem pieniężnym w wysokości 120 mln zł przez Bank Millennium. Bank Millennium obejmie 40 mln akcji imiennych zwykłych o wartości nominalnej 1 zł po cenie emisyjnej 3 zł za każdą akcję.

28 czerwca 2018 r. Bank Millennium informował o złożeniu wniosku do KNF o zezwolenie na utworzenie banku hipotecznego. Wówczas informowano, że jest to istotny element strategii rozwoju banku na lata 2018-2020. W tamtym czasie Joao Brás Jorge - prezes banku w komunikacie prasowym stwierdził, że zgodnie z założeniami trzyletniej strategii, kredyty hipoteczne są nadal istotnym elementem działalności banku.

Notowania: Bank Millennium SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:MIL/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk