• Odbierz prezent
Bank Millenium przejmuje Euro Bank od Societe Generale

Zgodnie z oczekiwaniami, po otrzymaniu zgód od UOKiK oraz KNF, Bank Millenium w piątek 31 maja podpisał umowę, na mocy której przejmie niemal wszystkie udziały w Euro Banku, wraz z jego dotychczasowymi klientami. Przejęcie zostało wycenione na niemal 2 mld złotych i dojdzie do skutku jeszcze w tym roku.

 

Bank Millenium o planach przejęcia Euro Banku poinformował na początku listopada zeszłego roku, o czym pisaliśmy na łamach portalu. Na początku stycznia bank otrzymał zgodę na przeprowadzenie fuzji od UOKiK, zaś 28 maja KNF wyraził zgodę na przejęcie.

W ramach transakcji Bank Millenium zakupi 99,8% akcji Euro Banku za określoną pierwotnie kwotę 1,83 mld złotych, która może jednak ulec niewielkiej korekcie. Bank Millenium tym samym otrzyma pełne prawa do marki Euro Bank, a także przejmie jego pracowników oraz aktualną bazę klientów.

Na wrzesień planowane jest dopełnienie formalności prawnych (fuzja prawna), w ramach której oba banki staną się jednym podmiotem pranym, zaś w listopadzie ma rozpocząć się tzw. fuzja operacyjna, polegająca na integracji systemów informatycznych obu banków, połączenia oferty handlowej oraz migracji klientów. Dotychczas (od 2004 r.) Euro Bank należał do francuskiej grupy Societe Generale, która zdecydowała się zbyć wszystkie swoje udziały na rzecz Banku Millenium.

Założony w 2003 r. Euro Bank aktualnie dysponuje bazą ponad 1,4 mln klientów detalicznych, wysokością kredytów przekraczającą 12 mld PLN brutto oraz depozytami powyżej 7 mld złotych.

 

Bank Millenium po finalizacji procesu przejęcia Euro Banku stanie się szóstym bankiem detalicznym w Polsce. Wg zapewnień Banku Millenium, koszty integracji obu banków mają zmieścić się w kwocie 350 mln złotych.

 

Na zakończeniu piątkowej sesji kurs Banku Millenium wynosi 9,3600 PLN, co jest stratą o niemal 1,5% w stosunku do kursu odniesienia.

Notowania: Bank Millennium SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:MIL/

Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk