• Odbierz prezent
Bank Millenium idzie w ślady Pekao i Idea Banku. Po fuzji z Euro Bankiem szykują się zwolnienia grupowe

Bank Millennium dołącza do grona podmiotów bankowych, które przeprowadzą zwolnienia grupowe swoich pracowników. Bank, niedługo po zakończeniu procesu fuzji z Euro Bankiem, którego klientów przejął, doszedł do porozumienia ze związkami zawodowymi, które wyraziły zgodę na zwolnienie ponad ćwierć tysiąca dotychczasowych pracowników. Na wtorkowej sesji informacja o zwolnieniach grupowych nie wpłynęła na notowania giełdowe, ani wzrost wolumenu Banku Millennium - kurs akcji notuje minimalny spadek.

 

O możliwości zwolnień grupowych w Banku Millennium po zakończeniu procesu przejęcia Euro Banku mówiono już od wielu miesięcy. Związek zawodowy Solidarność zrzeszony przy Banku Millennium otrzymał zgłoszenie planowanych zwolnień grupowych 2 stycznia, obecnie zaś związkowcy doszli do porozumienia z zarządem banku. W jego ramach dojdzie do zwolnień grupowych, które obejmą do 260 pracowników i które zostaną przeprowadzone w okresie od lutego do końca marca tego roku.

 

W kwietniu 2019 r. Bank Pekao rozpoczął proces zwolnień grupowych, obejmujący do 900 pracowników. W czerwcu zeszłego roku zwolnienia grupowe do 750 pracowników zarządził również Idea Bank.

 

11 listopada Bank Millennium zakończył proces przejęcia, należącego wcześniej do Societe Generale, Euro Banku, w ramach którego przejął wszystkich pracowników i klientów banku, a także placówki bankowe. Po zakończeniu przejęcia, Bank Millennium stał się szóstym bankiem detalicznym w Polsce pod względem liczby klientów.

 

Akcje Banku Millennium obecnie są notowane po 5,9450 PLN, co jest spadkiem o 0,08%.

Czytaj także: Alior Bank i Bank Millennium ze znacznie słabszymi rekomendacjami od Haitong Banku

Haitong Bank w środę 11 grudnia opublikował aktualizacje swoich analiz dotyczących Alior Banku oraz Banku Millennium. Obie nie są optymistyczne dla spółek, których rekomendacje uległy zmianie, a cena docelowa obniżona kolejno o połowę i 44%.   Analitycy Haitong Banku obniżyli rekomendację dla Ali.. Czytaj
Alior Bank i Bank Millennium ze znacznie słabszymi rekomendacjami od Haitong Banku

 

 

Notowania: Bank Millennium SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:MIL/

Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk