• Odbierz prezent
Baked Games z Grupy PlayWay ogłasza nowy tytuł – Security Guard. Materiały z gry dostępne na platformie Steam

Baked Games SA, producent i wydawca gier mobilnych i PC z Grupy PlayWay, ogłasza nowy tytuł z portfolio produkcyjnego o nazwie Security Guard. Spółka zmierza do jak najszybszej premiery symulatora profesjonalnej Agencji Ochrony. Obecnie Studio pracuje także nad innym autorskim projektem, osadzonym w tematyce Security – Prison Simulator. Wkrótce Baked Games S.A. udostępni darmowy prolog gry. Jeszcze w tym roku Spółka planuje debiut na rynku NewConnect.

- Na platformie Steam są już dostępne materiały z naszej najnowszej pre-produkcji, pt. Security Guard. Właśnie udostępniliśmy graczom kartę gry oraz trailer. Security Guard to nasz drugi tytuł - po symulatorze strażnika więziennego - który dedykujemy fanom gier akcji. Produkcja pozwala użytkownikom wcielić się w rolę ochroniarzy i strażników. Chcemy specjalizować się w tego typu projektach. Konsekwentnie realizujemy rozbudowę portfolio produkcyjnego, przez co umacniamy obecność Baked Games na rynku gamingowym. – informuje Przemysław Bieniek, prezes zarządu Baked Games SA.

Security Guard to jednoosobowa gra typu symulator odzwierciedlająca pracę w branży ochroniarskiej. Gracz może wcielić się w rolę szeregowego ochroniarza lub przejąć obowiązki właściciela w zarządzanej przez siebie profesjonalnej firmie ochroniarskiej. Rolą grającego jest wypełnianie zleceń o różnym poziomie trudności. Do najbardziej wymagających należą misje związane m.in. z ochroną celebrytów, czy transportem pieniędzy do skarbca.

Obecnie Baked Games finalizuje prace nad prologiem swojego flagowego tytułu – Prison Simulator. Produkcja pozwala wcielić się w rolę strażnika fikcyjnego więzienia, który stanie przed licznymi wyborami moralnymi, co w konsekwencji przełoży się na konkretne etapy rozgrywki. Budżet produkcyjny autorskiego projektu studia wyniesie około 1 mln PLN. – Wkrótce udostępnimy prolog tytułu. Premiera pełnej wersji gry zaplanowana została na Q3 br. Projekt docelowo pojawi się w wersji na konsole Sony i Microsoft oraz na platformy VR-owe. Liczymy na sukces sprzedażowy tytułu. Już teraz obserwujemy duże zainteresowanie grą – komentuje prezes zarządu Baked Games SA.

Współwydawcą obu produkcji jest PlayWay, jednocześnie większościowy udziałowiec Baked Games.

- Równolegle pracujemy nad innymi pre-produkcjami. Niebawem udostępnimy graczom trailery tych projektów. Zachęcam do śledzenia naszej strony internetowej – dodaje Przemysław Bieniek.

Baked Games planuje debiut na rynku NewConnect w I połowie br. – W lutym złożyliśmy do GPW Dokument Informacyjny Baked Games.. Jesteśmy gotowi na dołączenie do grona spółek publicznych – komentuje prezes zarządu Baked Games.

Trailer Security Guard: fusionfx.pl/_client/BakedGames/Final/Ochroniarz_Trailer_vFinal.mp4

Karta Steam: https://store.steampowered.com/app/1421190/Security_Guard/

***

O Spółce:

Baked Games S.A. to obecne na rynku od 2015 roku studio gamingowe z Czeladzi. Strategią studia jest produkcja 1 nisko lub średnio budżetowego projektu rocznie. Flagową produkcją studia jest Prison Simulator. Premiera gry planowana jest w Q3 2021 roku. Dalszy rozwój spółki oparty jest na produkcji gier o zróżnicowanej tematyce. W celu dywersyfikacji działalności Studio planuje prowadzić także działalność portowo-wydawniczą. Zarząd Spółki zapewnia w ten sposób generowanie stałych przychodów ze sprzedaży i obniża ryzyko operacyjne prowadzonej działalności w branży gier. Baked Games współpracuje z grupą PlayWay.

W 2021 r. Baked Games S.A. chce dołączyć do grona spółek notowanych na NewConnect.


Gaming. Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe dotyczące spółek gamingowych znajdujących się zarówno na rynku regulowanym GPW oraz NewConnet jak i spółek jeszcze nie notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk