• Odbierz prezent
Baked Games SA z Grupy PlayWay zmierza na NewConnect!

W grudniu studio zaprezentuje prolog Prison Simulator

Baked Games SA, producent i wydawca gier mobilnych i PC z grupy PlayWay, przygotowuje się do debiutu na rynku NewConnect. Spółka finalizuje prace nad Dokumentem Informacyjnym, który jeszcze w tym roku złoży do Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Studio liczy na dołączenie do grona spółek publicznych w pierwszym półroczu 2021 roku. Już w grudniu na rynku pojawi się prolog flagowego projektu spółki – Prison Simulator. Pełna wersja gry będzie dostępna w pierwszej kolejności na PC, a docelowo także na konsole i platformy VR-owe.

- Jesteśmy na etapie finalizacji Dokumentu Informacyjnego spółki, który chcemy złożyć do GPW jeszcze w tym roku. Liczymy, że dopuszczenie akcji Baked Games do obrotu na rynku NewConnect nastąpi w pierwszym półroczu 2021. Planujemy dynamiczny rozwój, mamy jasno określone plany biznesowe, które chcemy realizować jako spółka publiczna – informuje Przemysław Bieniek, członek Zarządu Baked Games SA. – Obecnie przygotowujemy się do premiery prologu Prison Simulator, naszego największego jak dotychczas projektu, z którym wiążemy duże nadzieje. Konferencje takie jak PAX Online, Tokyo Game Show, Steam Festival i stały kontakt z graczami, pokazują, że nasza gra cieszy się dużą popularnością. Już teraz znajduje się w zestawieniu TOP Wishlist platformy Steam – dodaje Bieniek.

Prolog Prison Simulator trafi na rynek w grudniu br. Projekt pozwoli graczom wcielić się w strażnika fikcyjnego więzienia zlokalizowanego w stanie Nebraska w USA. Jego zadaniem będzie przywrócenie porządku w podupadającej placówce karnej. – Rozgrywka przewiduje wiele możliwych scenariuszy, a ich przebieg i zakończenie zależą od podjętych podczas rozgrywki wyborów. Główny bohater może całkowicie poświęcić się misji postawienia więzienia na nogi lub skoncentrować się na własnym wzbogaceniu i w związku z tym rozpocząć nielegalną współpracę z gangami, czy też osadzonymi – tłumaczy Przemysław Bieniek.

Pełna wersja Prison Simulator będzie dostępna w wersji na PC w pierwszym półroczu 2021 roku. Docelowo ukaże się także na konsoli Sony i Microsoftu oraz w wersji kompatybilnej z goglami VR. Symulator oparty został na elementach technologii rozszerzonej rzeczywistości, dzięki której postacie za każdym razem zachowują się inaczej, co determinuje zaprogramowany kod. – Chcemy uczestniczyć w budowaniu rynku wirtualnej rzeczywistości, ponieważ jest to pewnego rodzaju innowacja w sektorze gamingowym. Wykorzystanie technologii VR w grach ma ogromny potencjał. Biorąc pod uwagę charakter gry Prison Simulator oraz toczone w niej rozgrywki z perspektywy pierwszej osoby (FPP), jej odbiór w wersji na tę platformę może być bardzo pozytywny. Chcemy wykorzystać istniejącą na rynku niszę i zapewnić fanom wirtualnych rozgrywek zupełnie nowe doznania – mówi Przemysław Bieniek.

Model biznesowy Baked Games oparty jest na produkcji własnych tytułów oraz wydawaniu kilku gier rocznie. Obecnie w portfolio spółki znajduje się kilka, nieogłoszonych jeszcze, autorskich produkcji. Do końca pierwszego kwartału przyszłego roku, studio planuje prezentację pięciu pre-produkcji. W celu dywersyfikacji działalności studio będzie prowadzić także działalność portowo-wydawniczą. Zarząd spółki zapewnia w ten sposób generowanie stałych przychodów ze sprzedaży i obniża ryzyko operacyjne prowadzonej działalności w branży gier.

Karta Prison Simulator:

https://store.steampowered.com/app/842180/Prison_Simulator/

***

O spółce:

Baked Games SA to działające od 2015 roku studio gamingowe z Czeladzi. Model biznesowy spółki oparty jest na produkcji własnych tytułów oraz wydawaniu kilku gier rocznie. Flagową produkcją studia jest Prison Simulator. Premiera gry planowana jest w pierwszym półroczu 2021 roku. Dalszy rozwój spółki oparty jest na produkcji gier o zróżnicowanej tematyce. W celu dywersyfikacji działalności Studio planuje prowadzić także działalność portowo-wydawniczą. Zarząd Spółki zapewnia w ten sposób generowanie stałych przychodów ze sprzedaży i obniża ryzyko operacyjne prowadzonej działalności w branży gier.

Baked Games współpracuje z grupą PlayWay.

W pierwszym półroczu 2021 r. studio chce zadebiutować na rynku NewConnect.


Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe, dostarczane m.in. ze spółek giełdowych, Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych, Startup'ów oraz mikro przedsiębiorstw

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk