• Odbierz prezent
Baked Games SA, producent i wydawca gier mobilnych i PC z Grupy PlayWay, złożył Dokument Informacyjny do na GPW [polski gaming]

Baked Games SA, producent i wydawca gier mobilnych i PC z Grupy PlayWay, złożył Dokument Informacyjny do Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Procedura zatwierdzenia Dokumentu poprzedza debiut spółki w alternatywnym systemie obrotu NewConnect, który planowany jest na pierwszą połowę 2021. Wkrótce studio wyda prolog swojego flagowego tytułu Prison Simulator w wersji na PC. Docelowo gra trafi do sprzedaży w Q3 2021 roku.

- Złożenie Dokumentu Informacyjnego do GPW jest kolejnym krokiem przybliżającym nas do wejścia na NewConnect. Liczymy na debiut w pierwszej połowie tego roku, ale wszystko zależy od tego jak będzie przebiegał proces akceptacji Dokumentu przez GPW. Dołączenie do grona spółek publicznych to jedno z głównych założeń w realizacji strategii rozwoju naszej spółki – mówi Przemysław Bieniek, prezes zarządu Baked Games SA.

Obecnie Baked Games finalizuje prace nad swoim flagowym tytułem. Niebawem na rynek trafi prolog gry Prison Simulator, która od początku cieszy się dużym zainteresowaniem wśród graczy. Prison Simulator to największa produkcja z portfolio studia, której budżet wyniesie około 1 mln zł. – Finalizujemy produkcję prologu Prison Simulator. Zostanie on udostępniony graczom jeszcze w tym kwartale, premierę pełnej wersji gry planujemy na Q3 br. Tytuł zdobywa duże zainteresowanie, a wishlista systematycznie rośnie. Docelowo chcemy rozszerzyć dystrybucję symulatora o konsole Sony i Microsoft oraz wersję kompatybilną z goglami Virtual Reality komentuje Przemysław Bieniek, prezes zarządu Baked Games.

Prison Simulator to tytuł o rozbudowanej fabule i dialogach oraz wielu możliwych scenariuszach zakończenia. Gracz wcieli się w rolę strażnika fikcyjnego więźnia i stanie przed wyborem prawej służby lub nieuczciwych działań. Jego decyzje będą mieć wpływ na to, jak potoczy się scenariusz rozgrywki.
Demo gry z gatunku akcji studio zaprezentowało w grudniu 2020 podczas Festiwalu Poland & Friends. Celem wydarzenia było przedstawienie najlepszych produkcji z Polski i pozostałych krajów centralnej i wschodniej Europy. Organizatorem eventu była Fundacja Indie Games Polska.

Baked Games pracuje również nad innymi pre-produkcjami. W najbliższych miesiącach spółka planuje udostępnić dla odbiorców kilka trailerów swoich nowych projektów.

W celu dywersyfikacji działalności, oprócz produkcji gier, spółka zamierza prowadzić też działalność portowo-wydawniczą. Zarząd firmy zapewnia w ten sposób generowanie stałych przychodów ze sprzedaży i obniża ryzyko operacyjne prowadzonej działalności. Strategią studia jest produkcja jednego nisko lub średnio budżetowego projektu rocznie, o nakładzie w wysokości 300-500 tys. zł za jedną grę.

Większościowym akcjonariuszem spółki jest notowana na głównym parkiecie spółka PlayWay.

***

O Spółce:

Baked Games S.A. to obecne na rynku od 2015 roku studio gamingowe z Czeladzi. Strategią studia jest produkcja 1 nisko lub średnio budżetowego projektu rocznie. Flagową produkcją studia jest Prison Simulator. Premiera gry planowana jest w Q3 2021 roku. Dalszy rozwój spółki oparty jest na produkcji gier o zróżnicowanej tematyce. W celu dywersyfikacji działalności Studio planuje prowadzić także działalność portowo-wydawniczą. Zarząd Spółki zapewnia w ten sposób generowanie stałych przychodów ze sprzedaży i obniża ryzyko operacyjne prowadzonej działalności w branży gier. Baked Games współpracuje z grupą PlayWay.

Baked Games S.A. w 2021 roku chce dołączyć do grona spółek notowanych na NewConnect.


Gaming. Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe dotyczące spółek gamingowych znajdujących się zarówno na rynku regulowanym GPW oraz NewConnet jak i spółek jeszcze nie notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk