Advertisement
  • Odbierz prezent
Badanie Lewiatana. 70% firm uważa, że pogorszyły się warunki prowadzenia biznesu

70% przedsiębiorstw jest przekonanych, że w ostatnim roku pogorszyły się warunki prowadzenia biznesu. 24% nie widzi znaczącej zmiany – wynika z badania, które na zlecenie Konfederacji Lewiatan przeprowadził CBM Indicator.

43% przedsiębiorców ma pozytywne nastawienie do prowadzenia firmy w 2021 roku w kontekście biznesowym. Tak uważa 50% dużych i 39% małych firm. Negatywne nastawienie sygnalizuje 56% respondentów. Większymi pesymistami są małe firmy. 60% spośród nich ma negatywne nastawienie do prowadzenia biznesu w tym roku. Natomiast odsetek firm dużych, które myślą podobnie, wynosi 50%.

Badanie Lewiatana. 70% firm  uważa, że pogorszyły się warunki prowadzenia biznesu - 1

Przedsiębiorcom zadano też pytanie, co myślą o prowadzeniu firmy w 2021 r., w kontekście zmian w prawie i działań administracji. Tylko 34% ma pozytywne nastawienie (46% dużych, 27% małych). Aż 65% przedsiębiorstw obawia się zmian w prawie i działań administracji, w tym 72% małych, 54% dużych.

Cykliczne badanie nastrojów przedsiębiorców „Indeks Biznesu” przeprowadził pod koniec marca br. CBM Indicator na zlecenie Konfederacji Lewiatan na reprezentatywnej próbie przedsiębiorców.


Konfederacja Lewiatan

Konfederacja Lewiatan – organizacja pozarządowa utworzona w styczniu 1999, reprezentująca interesy polskich przedsiębiorców prywatnych. Funkcję prezydenta konfederacji od 2019 pełni Maciej Witucki. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk