• Odbierz prezent
shanghai composite
Z artykułu dowiesz się:

- Jak wyglądała dzisiejsza sesja giełdowa w Azji

To już piątek, więc można ogłosić, że miniony tydzień handlowy dla azjatyckich giełd był tygodniem o bardzo niskiej zmienności. Jedynie wczoraj obserwowaliśmy większe ruchy japońskiego indeksu, a dziś dość mocno w porównaniu do całego tygodnia traciła giełda w Hong Kongu.

Bierność inwestorów w tym tygodniu związana jest z oczekiwaniem na decyzje banków centralnych, których decyzje o braku zmian nie miały później praktycznie żadnego przełożenia na rynki )poza Japonią). Eric Stein z Eaton Vance podsumował to dziś w taki sposób:

„To były bardzo zaskakujące dla mnie, że nie zdecydowali się (Bank Japonii) na jakikolwiek ruch, zwłaszcza, że rynki oczekiwały czegoś innego w kwestii aktywności Banku na rynku akcji…”

Piątkowe nastroje na giełdach w Azji były w znacznej mierze niedźwiedzie. Większość głównych indeksów traciło, na czele z hongkońskim Hang Seng, który zniżkował o 1,3%

 

Japonia

W Japonii dziś rynki były zamknięte ze względu na święto narodowe – Dzień Showa. Tym sposobem wczorajsza fatalna sesją, podczas której Nikkei225 stracił aż 3,61% zamknęła tydzień handlowy dla tego indeksu.

 

Chiny

Chińskie indeksy kilkukrotnie próbowały dziś wyjść ponad poziomy wczorajszego zamknięcia, ale aktywność inwestorów była niewielka, a dodatkowo wszystkie trzy główne indeksy otworzyły się spadkową luką. Cała sesja prowadzona była w ruchu bocznym z nieco większymi ruchami w pierwszej jej części. Ostatecznie żadnemu indeksowi nie udało się zakończyć sesji na plusie, choć w ostatnich minutach sesji indeks giełdy w  Shenzhen poruszał się tuż nad wczorajszym poziomem zamknięcia, by ostatecznie zakończć sesję ze stratą 0,02%. Indeks Shanghai Composite stracił 0,25%, a CSI300 0,12%.

 

Shanghai Composite

FXMAG forex azja - wolne w japonii, nuda w chinach 1


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk