• Sklep
  • Odbierz prezent
Azja - spadki pod nieobecność Chin i Japonii
Z artykułu dowiesz się:

- Jak wyglądała dzisiejsza sesja na azjatyckich giełdach

Dziś w Azji bardzo nudny dzień handlowy. Główne ośrodki, czyli Chiny i Japonia, nie pracują ze względu na przerwę świąteczną.

 

Chiny

To już czwarta sesja w tym tygodniu, w której nie uczestniczą Chińczycy. Od niedzieli w Państwie Środka trwają obchody Nowego Roku Lunarnego. Od 8 lutego Azjaci rozpoczęli rok Ognistej małpy i wszystkie większe ośrodki poza Japonią nie działały. Część z nich wróciła do pracy wczoraj, a część wraca dziś. Chiny rozpoczną notowania w poniedziałek. Biorąc pod uwagę skalę obecnej wyprzedaży na rynkach akcji może to być dzień z bardzo wysoką zmiennością.

 

Japonia

W kraju Kwitnącej Wiśni obchodzi się natomiast Święto utworzenia Państwa. Giełdy wrócą do pracy już jutro i biorąc pod uwagę to, jak prosperowały w tym tygodniu i jak dziś, podczas gdy notowania w Japonii są zawieszone, spisywały się pomniejsze azjatyckie ośrodki.

 

Pozostałe ośrodki

Pod nieobecność Japoniii i Chin sesję azjatycką należy oceniać na podstawie wyników indeksów giełdowych w pozostałych krajach. Po wczorajszym wystąpieniu Janet Yellen na azjatyckich giełdach obeserwowaliśmy podwyższoną zmienność. Nastroje były spadkowe. Główny indeks giełdy w Hong Kongu, która dziś wróciła do notowań po 3-dniowej przerwie spadł o 4,25%. Również Korea Południowa po 3-dniowej przerwie zanotowała spadki, indeks Kospi na zamknięciu tracił 2,93%.


Jakub Wilk

Content Manager i redaktor portalu FXMAG.PL. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk