• Sklep
  • Odbierz prezent
  • Sklep
  • Odbierz prezent
shanghai composite
Z artykułu dowiesz się:

- Jak wyglądała dzisiejsza sesja giełdowa w Azji

Dziś na rynkach giełdowych w Azji przeważały nastroje spadkowe. Obserwatorzy wiążą dzisiejsze spadki z umocnieniem się dolara i spadkami cen ropy.

Spadki głównych azjatyckich indeksów były jednak nieznaczne. Południowokoreański KOSPI zniżkował o 0,49%. Hongkoński Hang Seng stracił nieco więcej, bo 0,98%. Jeśli chodzi o dwa główne ośrodki - Japonię i Chiny - pierwszy z nich nie prowadził dziś handlu (Japończycy drugi dzień z rzędu mają dzień wolny od pracy, wolne będą mieć również jutro a na rynki powrócą dopiero w piątek), drugi natomiast prezentował się nieco lepiej od pozostałych ośrodków, ale i tak nie uniknął spadków.

 

Chiny

Chińskie indeksy nie wyznaczyły sobie dziś konkretnego kierunku ruchu co skutkowało ruchem bocznym. Patrząc na indeks Shanghai Composite widzimy, że zmienność podczas sesji była dość niska, a wartość indeksu odchylała się od poziomu wczorajszego zamknięcia maksymalnie o ok. 0.4%. Silniejsze ruchy obserwowaliśmy po przerwie w notowaniach, kiedy najpierw uruchomił się silny popyt, a później silna podaż. Pomimo tego, że indeksy zakończyły sesję na minusie to można powiedzieć, że w trakcie samej sesji przeważał popyt, gdyż wartość indeksów na zamknięciu była wyższa niż na otwarciu (ale niższa niż na zamknięciu wczorajszej sesji).

Shanghai Composite stracił dziś 0,05%, Shenzhen Composite 0,04%, a CSI300 0,16%.

 

Shanghai Composite

FXMAG forex azja - negatywna reakcja na umocnienie dolara 1

 


Jakub Wilk

Content Manager i redaktor portalu FXMAG.PL. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk