• Odbierz prezent
nikkei225
Z artykułu dowiesz się:

- Jak wyglądała dzisiejsza sesja giełdowa w Azji

Dziś sesja giełdowa w Azji miała charakter w znacznej mierze spadkowym. W handlu nie uczestniczyły dwa istotne ośrodki: Chiny oraz Hong Kong. Chińskie giełdy również jutro nie będą prowadzić notowań. Do najistotniejszych wydarzeń podczas dzisiejszej sesji można zaliczyć nieoczekiwaną obniżkę stóp procentowych w Korei Południowej. Nie zdołała ona jednak zapobiec spadkowej sesji indeksu KOSPI.

 

Japonia

Dzisiejsza sesja była bardzo słaba dla indeksu Nikkei225. Indeks przodował w spadkach wśród najważniejszych ośrodków azjatyckich. tuż przed rozpoczęciem sesji giełdowej z Japonii napłynęło kilka danych z gospodarki. Były to bardzo słabe dane dotyczące zamówień na maszyny. Dane nie miały większego przełożenia na kurs walutowy. W początkowej części sesji jen umacniał się co napędzało spadki na giełdzie w Tokio. Dopiero pod koniec sesji kurs USDJPY odbił się i popyt na rynku giełdowym był w stanie odrobić część strat poniesionych w ciągu dnia. Ostatecznie Nikkei225 stracił dziś 0,97%. Była to najsłabsza sesja w tym tygodniu handlowym.

 

Nikkei225

FXMAG forex azja - japonia w dół, chiny nie handlują 1


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk