• Sklep
  • Odbierz prezent
  • Sklep
  • Odbierz prezent
Azja - Japonia odrabia straty podczas przerwy w Chinach
Z artykułu dowiesz się:

- Jak wyglądała dzisiejsza sesja giełdowa w Japonii

W związku z rozpoczęciem Nowego Roku Księżycowego większość rynków azjatyckich pozostaje zamknięta. Handlują jednak Japończycy. O czterech kolejnych dniach, w których japoński indeks Nikkei225 zamykał się coraz niżej w końcu odnotowano dziś wzrosty.

 

W Azji rozpoczyna się nowy rok – rok małpy. W związku z tym giełdy w Chinach, Tajwanie, Hong Kongu, Korei Południowej, Malezji, Filipin, Wietnamu i Singapuru nie prowadzą notowań. W związku z tym obroty na rynkach w Japonii czy Australii będą dużo niższe niż zazwyczaj.

 

Japonia

Japonia zakończyła pierwszy dzień notowań w tym tygodniu od pozytywnego sygnału. Nikkei225 wzrósł o 1,1% po czterech kolejnych spadkowych sesjach. W związku z silnie umacniającym się w ubiegłym tygodniu jenem giełda była słaba, gdyż japońscy inwestorzy giełdowi preferują słabego jena. Ten od wczorajszego późnego wieczora osłabia się w stosunku do dolara.

Nikkei co prawda otworzył się na początku tygodnia luką spadkową (około 1%), lecz odrobił straty już podczas pierwszej części sesji. Obie części japońskiej sesji giełdowej były bardzo pozytywe, a wzrosty nie były zakłócane większymi wahaniami.

 

Wykres 1. Nikkei225 – dzisiejsza sesja

FXMAG forex azja - japonia odrabia straty podczas przerwy w chinach 1


Jakub Wilk

Content Manager i redaktor portalu FXMAG.PL. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk