• Sklep
  • Odbierz prezent
shanghai composite
Z artykułu dowiesz się:

- Jak wyglądała dzisiejsza sesja azjatycka

Dzisiejsza sesja giełdowa była udana dla większości azjatyckich ośrodków. Spadki obserwowaliśmy w Hong Kongu, który dzisiejszą sesją rozpoczynał ten tydzień handlowy (wczoraj w części krajów obchodzono święto pracy i rynki pozostały zamknięte po weekendzie). Pierwszą sesję w tym tygodniu zaliczyły również Chiny, ale tutaj była ona pozytywna, pomimo słabych odczytów z gospodarki. W handlu nie uczestniczy dziś Japonia, gdzie, podobnie jak w Polsce, obchodzi się dziś Dzień Konstytucji.

 

Chiny

Dziś handel w Chinach miał bardzo pozytywny charakter. Wszystkie trzy główne indeksy dość mocno zyskiwały, pomimo słabych odczytów przemysłowego PMI. Wskaźnik PMI dla przemysłu sporządzany przez agencję Caixin spadł do poziomu 49,4, pomimo tego, że spodziewano się wzrostu wartości wskaźnika z 49,7 do 49,9. Odczyty poniżej wartości 50 wskazują na pogorszenie się sytuacji i perspektyw sektora.

Po raz kolejny sprawdza się jednak prawidłowość  mówiąca, że słabe dane dla gospodarki są dobrymi danymi dla giełd. Nie dotyczy to oczywiście wszystkich odczytów, ale w gospodarkach nastawionych na eksport słabe dane mogą wpływać pozytywnie na wyniki rynku akcyjnego przez to, że osłabiają walutę krajową. Dodatkowo problemy sektora przemysłowego mogą zmusić władze do dalszego luzowania polityki pieniężnej, co również jest w interesie inwestorów giełdowych.

Po słabych odczytach (na samym początku sesji) notowania indeksów wystrzeliły w górę. Szczególnie pozytywna była pierwsza część sesji, gdyż to ona jest odpowiedzialna za cały dzisiejszy zysk. W drugiej części sesji sytuacja na rynku była dość spokojna i rynek wszedł w trend boczny. Shanghai Composite zyskał dziś 1,85%, Shenzhen Composite 2,94% a CSI300 1,8%.

 

Shanghai Composite

FXMAG forex azja - giełdy zyskują pod nieobecność japonii 1


Jakub Wilk

Content Manager i redaktor portalu FXMAG.PL. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk