• Sklep
  • Odbierz prezent
  • Sklep
  • Odbierz prezent
shanghai composite
Z artykułu dowiesz się:

- Jak wyglądała dzisiejsza sesja giełdowa w Azji

Dziś w Azji na giełdach ponownie przeważały nastroje spadkowe. Giełda w Hong Kongu traciła dziś 0,1% a w Korei Południowej 0,49%. Podobnie jak wczoraj nieco lepiej spisały się chińskie giełdy i tym razem udało im się zakończyć handel na plusie. Po raz kolejny na rynku brakowało inwestorów z Japonii, w której dzisiejszy dzień wolny od pracy wynika z obchodów dnia dziecka.

 

Chiny

Na rynku w Chinach, a także w przypadku większości azjatyckich giełd, w ostatnim okresie chronicznie brakuje zmienności. Cały ubiegły wahania na rynku były niewielkie, a w tym tygodniu jedynie we wtorek (był to pierwszy dzień handlowy w tym tygodniu w przypadku Chin) obserwowaliśmy większe ruchy.

Dziś zaraz na początku sesji w Chinach opublikowana została wartość wskaźnika PMI dla sektora usług. Odczyt okazał się złabszy od oczekiwań, gdyż eksperci spodziewali się poprawy wartości wskaźnika, ta jedna spadła do poziomu 51,8, ale nadal utrzymuje się powyżej granicy 50, co oznacza rozwój sektora. We wtorek słaby odczyt przemysłowego PMI skutkował wzrostami na giełdzie. Dziś również zaraz po publikacji notowania głównych indeksów ruszyły w górę.

Po raz kolejny sprawdza się jednak prawidłowość  mówiąca, że słabe dane dla gospodarki są dobrymi danymi dla giełd. Nie dotyczy to oczywiście wszystkich odczytów, ale w gospodarkach nastawionych na eksport słabe dane mogą wpływać pozytywnie na wyniki rynku akcyjnego przez to, że osłabiają walutę krajową. Dodatkowo słabsze perspektywy sektorów usług i przemysłu mogą zmusić władze do dalszego luzowania polityki pieniężnej, co również jest w interesie inwestorów giełdowych.

Ogólnie cała dzisiejsza sesja miała charakter mieszany. W pierwszej części poza pierwszymi 30 minutami dominowały spadki, natomiast w drugiej uruchomił się popyt, który wyprowadził notowania ponad poziomy wczorajszego zamknięcia. Shanghai Composite zyskał dziś 0,22%, Shenzhen Composite 0,72% a CSI300 0,15%.

 

Shanghai Composite

FXMAG forex azja - brak zmienności, inwestorzy z japonii nadal poza rynkiem 1


Jakub Wilk

Content Manager i redaktor portalu FXMAG.PL. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk