• Odbierz prezent
AvaTrade planuje IPO na giełdzie w Londynie
fot. freepik.com

W ostatnim czasie poinformowano, że broker AvaTrade ma w planach IPO. Zamierza zadebiutować na giełdzie w Londynie.

 

Portal Sky News poinformował, że platforma tradingowa online z siedzibą w Dublinie – AvaTrade prowadzi rozmowy z JP Morgan i Jefferies w sprawie planowanej oferty publicznej (IPO). Według informacji mediów, IPO prawdopodobnie zostanie przeprowadzone w najbliższych miesiącach, zależnie od sytuacji rynkowej. Nie są jeszcze znane dokładne szczegóły.

AvaTrade jest jedną z licznych platform, oferujących kontrakty różnic kursowych, podobnie jak CMC Markets, Plus500 czy IG Group. Została założona w 2006. Oprócz siedziby w Irlandii, ma również swe centra w Paryżu, Sydney i Tokio.

W grudniu spółka informowała, że jej baza klientów liczy sobie ponad 300 000 traderów w 150 krajach na świecie. Szefem firmy jest Daire Ferguson, który zajmował się zarządzaniem finansami w grupie farmaceutycznej Bristol-Myers Squibb.

Analitycy szacują, ze jeśli spółka wejdzie na giełdę, jej wycena będzie mieścić się w przedziale między 500 mln GBP a 700 mln GBP. Gdyby wycena sięgnęła 700 mln GBP, byłaby warta połowę tego, co obecnie Plus500 – inna platforma handlowa, która obecnie jest notowana na londyńskiej giełdzie.

Trwająca pandemia sprzyja aktywności tradingowej. Spędzając więcej czasu w domu i śledząc burzliwą sytuację na rynkach, inwestorzy są bardziej skłonni korzystać z platform handlowych.


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk