• Sklep
  • Odbierz prezent
  • Sklep
  • Odbierz prezent
gospodarka Australii
Z artykułu dowiesz się:

- Jak wypadły dzisiejsze dane makroekonomiczne z Australii - Jak na dane zareagował rynek walutowy

Poniedziałek nie należy do ulubionych dni dla traderów rynku walutowego ze względu na stosunkowo niską płynność w porównaniu do innych dni w tygodniu. Płynność tego dnia najczęściej nie jest wspomagana przez kalendarz makroekonomiczny, gdyż ten najczęściej w poniedziałek jest dość ubogi w istotne odczyty. Dziś w kalendarzu pojawił się szereg danych z Australii, które nieco podkręciły zmienność na parach z "australijczykiem" (jak popularnie określany jest dolar australijski - AUD).

Najistotniejsze dane jakie zostały opublikowane o 3:30 czasu polskiego to zgody na budowę (negatywny odczyt), oraz sprzedaż detaliczna (pozytywny odczyt). Analizując reakcję rynku po odczytach widać było, że inwestorzy największą uwagę zwrócili na te drugie dane, gdyż po publikacji dolar australijski zaczął się silnie osłabiać.

W lutym (wspomniane dwa odczyty dotyczyły drugiego miesiąca roku) sprzedaż detaliczna prezentowała się dokładnie na takim samym poziomie jak miesiąc wcześniej (odczyt równy 0%) co było negatywnym zaskoczeniem ze względu na prognozę zakładającą wzrost o 0,4%.

 

Po słabych danych dolar australijski zaczął się gwałtownie osłabiać w stosunku do dolara amerykańskiego. W ciągu pierwszych 15 minut po publikacji kurs AUDUSD spadł o ponad 30 pipsów.

 

AUDUSD

FXMAG forex australia - słaba sprzedaż detaliczna osłabia walutę 1


Jakub Wilk

Content Manager i redaktor portalu FXMAG.PL. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk