• Sklep
  • Odbierz prezent
analiza audusd
Z artykułu dowiesz się:

- Jak wygląda obecna sytuacja na rynku AUDUSD

Kurs AUDUSD ponownie testuje szczyty średnioterminowego trendu wzrostowego. W trakcie formowania ostatnich szczytów popyt wykazywał oznaki słabości co widoczne jest w dywergencjach ze wskaźnikiem MACD. Każdy kolejny wyższy szczyt na wykresie tworzony był przy niższym szczycie histogramu MACD.

Test poziomu 0,722 ma w tej chwili niezwykle istotne znaczenie dla kierunku przyszłego trendu. Jeśli kurs przedrze się w górę to możliwa będzie kontynuacja trendu wzrostowego i ruch w kierunku poziomu 0,803. Jeśli jednak opór odeprze atak popytu to pojawi się scenariusz przejścia w trend boczny z potencjałem na spadki.

Obecny atak na poziom oporu możemy uznać za drugi test tego poziomu, co pozwala nam na utworzenie potencjalnego scenariusza opartego na formacji podwójnego szczytu. Sygnał z tej formacji otrzymamy dopiero w sytuacji, gdy po nieudanym ataku na poziom oporu kurs spadnie i przebije poziom wsparcia 0,749. Wtedy oczekiwać będziemy ruchu w kierunku poziomu 0,725.

 

AUDUSD - H4

FXMAG forex audusd - kluczowa walka na poziomie 0,772 1


Jakub Wilk

Content Manager i redaktor portalu FXMAG.PL. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk