• Sklep
  • Odbierz prezent
AUDUSD - dwa scenariusze
Z artykułu dowiesz się:

- Jak wygląda obecna sytuacja na rynku AUDUSD

Na wykresie pary AUDUSD widzimy atak popytu na poziom oporu 0,749. Reakcja rynku na ten poziom może nam wyklarować scenariusze dla tej pary walutowej.

  1. W przypadku przebicia poziomu oporu oczekiwać będziemy dalszego ruchu w górę i testu poziomu 0,757. Może on stanowić kolejny silny opór dla popytu, ale sygnału spadkowego przyjdzie nam szukać dopiero na poziomie 0,756 (jeśli popyt będzie w stanie wyprowadzić kurs tak wysoko. Wtedy na rynku utworzy się formacja harmoniczna nietoperza, która zakłada koniec korekty wzrostowej w okolicy zniesienie 88,6% ostatniego ruchu spadkowego.
  2. W przypadku obrony poziomu oporu przed podaż pojawi się szansa na utworzenie formacji podwójnego szczytu. Do realizacji formacji konieczne będzie jeszcze zejście kursu poniżej poziomu 0,73. Wtedy oczekiwać będziemy ruchu spadkowego z zasięgiem na poziomie 0,705. Oznaczałoby to przebicie silnego wsparcia na poziomie 0,715, gdzie poprzednim razem utworzyła się formacja podwójnego dołka, która zapoczątkowała silną korektę wzrostową.

AUDUSD - H4

FXMAG forex audusd - dwa scenariusze 1


Jakub Wilk

Content Manager i redaktor portalu FXMAG.PL. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk