• Odbierz prezent
AUD/NZD- czy już czas na kupno? Powstała formacja techniczna wygląda zachęcająco

Kolejną parą walutową, którą moim zdaniem warto mieć na oku jest dolar australijski do dolara nowozelandzkiego, czyli AUD/NZD. Dlaczego miałaby być ona interesująca? Sprawdźmy to.

Sytuacja średnioterminowa na AUD/NZD

Patrząc na wykres średnioterminowy, zaobserwujemy dynamiczną zwyżkę rozpoczętą w pierwszej połowie lipca i zakończoną w połowie sierpnia. Od tamtej pory mamy do czynienia z tendencją spadkową. Jednak w moim przekonaniu jest to jedynie ruch korekcyjny przed kolejną falą umacniającą dolara australijskiego względem dolara nowozelandzkiego (AUD/NZD). Poszukując potencjalnego miejsca zakończenia korekty, natrafimy na równość fal spadkowych, które podpowiada, że możemy być już bardzo blisko.

Wykres 1: Kurs AUD/NZD (5 miesięcy) 

Wykres 1: Kurs AUD/NZD (5 miesięcy)

Kurs AUD/NZD- spojrzenie krótkoterminowe

Jeszcze ciekawiej robi się, gdy przejdziemy na niższy interwał czasowy. Okazuje się bowiem, że mamy tutaj w pełni ukształtowaną formację głowy z ramionami. Co więcej, byki na AUD/NZD, doprowadziły już do wybicia linii szyi. W zależności od strategii danego tradera, interesujące może być zarówno wejście już teraz, jak i dopiero po ewentualnym reteście linii szyi od góry. Pamiętajmy jednak, że nie zawsze do niego dochodzi. Jak zawsze, tak i tym razem, miejmy na uwadze, iż na rynku możliwe jest absolutnie wszystko, dlatego zawsze powinniśmy korzystać ze zleceń obronnych STOP LOSS.

Wykres 2: Kurs AUD/NZD (5 dni) 

Wykres 2: Kurs AUD/NZD (5 dni)

Notowania: NZDUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/NZDUSD/

Marcin Widerski

Redaktor portalu FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk