• Odbierz prezent
AUD/JPY- wsparcie przetestowane, czyli można rosnąć dalej?

Podczas naszych wtorkowych spotkań webinarowych, bardzo wnikliwie przeglądamy poszczególne rynki w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych. Jednym z interesujących nas tematów, była para AUD/JPY. Sprawdźmy jak rozwija się na niej sytuacja.

Wsparcie na AUD/JPY zadziałało perfekcyjnie

W minionym tygodniu, rynek pokazał nam bardzo przekonująco, iż poziom z okolic 76,30 jest istotnym wsparciem na parze dolara australijskiego do jena japońskiego. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ reakcja cenowa pojawiła się w tym miejscu już wielokrotnie w przeszłości. Właśnie z tego powodu, oczekiwaliśmy podobnej zagrywki i tym razem, podczas ewentualnego ruchu powrotnego do przebitej linii.  Rynek po dojściu do niej, odskoczył jak oparzony, pozostawiając długi, dolny cień na wykresie tygodniowym. Zejście poniżej knota byłoby bardzo negatywnym sygnałem, dlatego jest to logiczne miejsce dla potencjalnych pozycji zabezpieczających stop loss.

Wykres: Kurs AUD/JPY (platforma TICKMILL) 

Wykres: Kurs AUD/JPY (platforma TICKMILL)

Jak daleko może zajść kurs AUD/JPY

Jeżeli kupujący utrzymają wspomniane wsparcie, wtedy pierwszym targetem wydaje się być poziom 80,500. Jednak jeśli byki wykazywałyby dobrą formę w nieco dłuższym terminie, wtedy realne stałyby się rejony zlokalizowane powyżej 88. Jak widać jest to ciekawe zagranie z punktu widzenia stosunku potencjalnego ryzyka do możliwego zysku.

Notowania: AUDJPY

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/AUDJPY/

Marcin Widerski

Redaktor portalu FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk