Publikacja: -
Wydarzenie: -
Pilne
FxMag Partner

AUD/USD po nocnych danych

aud
Z artykułu dowiesz się:
- Jak wygląda sytuacja na parze AUD/USD po nocnych odczytach makro

Dolar australijski pozostaje dość mocny pomimo słabych danych o sprzedaży detalicznej. Mimo wszystko kurs AUD/USD nie jest w stanie przebić się przez silną strefę oporu, co przy przebudzeniu się dolara amerykańskiego może sprawić, że na rynek powróci trend spadkowy.

 

W nocy poznaliśmy dane z Australii, dotyczące sprzedaży detalicznej. Okazały się one słabsze od oczekiwań, gdyż w listopadzie obroty w handlu detalicznym rosły o 0,2% (m/m), choć prognozowano wzrost na poziomie 0,4%.

Dolar australijski nieznacznie osłabiał się po odczytach. Kurs AUD/USD zniżkował jednak tylko przez około 30 minut, gdyż później. dzięki słabości dolara amerykańskiego, przebudził się przebił wcześniejsze szczyty. Silna dynamika nie zdołała jednak doprowadzić do  wybicia silnej strefy oporu przy poziomie 0,7385 - znajduje się tu zniesienie 61,8% ostatniego impulsu wzrostowego.

 

AUD/USD - H4

AUD/USD po nocnych danych

 

W przypadku przebicia oporu 0,7385 otworzyłaby nam się szeroka przestrzeń do ruchu w górę. Najbliższy silny opór znajduje się przy poziomie 0,754. Z kolei scenariusz dla spadków mogłoby zapoczątkować wybicie układu overbalance (0,7315). Na ewentualne dołączenie do sprzedających warto jednak byłoby poczekać aż do przebicia poziomu 0,73, który stanowi silne wsparcie.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się nim ze znajomymi
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij
Zarejestruj się, aby otrzymać pełen dostęp do zasobów portalu oraz 1 nr magazynu FXMAG za darmo!