Publikacja: -
Wydarzenie: -
Pilne
FxMag Partner

AUD/USD - kontynuacja korekty?

aud/usd inwestowanie
Z artykułu dowiesz się:
- jak wygląda obecnie sytuacja techniczna na wykresie AUD/USD

Dzisiaj w nocy – dokładnie o godzinie 1:30 poznamy bardzo istotne dane z australijskiej gospodarki.

 

Mowa o odczycie sprzedaży detalicznej, który na pewno będzie miał spory wpływ na jutrzejszą sesję na parach z dolarem australijskim. Prognozowany poziom sprzedaży wynosi wzrost o 0,4% miesiąc do miesiąca. Wobec tych danych proponuję spojrzenie na najpopularniejszą parę walutową z AUD, czyli AUD/USD.

 

 AUD/USD, DziennyAUD/USD - kontynuacja korekty?

 

Na początek proponuję spojrzenie na wykres dzienny, który po dzisiejszej sesji zmienia podział sił jeśli spojrzymy na technikę Ichimoku. Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na przebicie przez cenę linii Kijun sen. Jeśli do końca sesji nic się nie zmieni – a nie wygląda na to, żebyśmy byli jeszcze świadkami dynamicznych ruchów – to sygnały spadkowe, które otrzymaliśmy pod koniec zeszłego roku przestaną obowiązywać. Następnym celem dla ceny po przebiciu linii Kijun sen, będzie pierwsza krawędź chmury spadkowej, czyli Senkou span A. Tendencji wzrostowej nie potwierdza jeszcze linia Chikou span, która cały czas znajduje się poniżej linii ceny.

Jeśli mowa o poziomach horyzontalnych, to wyróżnić trzeba przede wszystkim opór 0.745.

 

 AUD/USD, H4AUD/USD - kontynuacja korekty?

 

Oprócz tego warto spojrzeć na interwał H4, gdzie dzisiaj został wygenerowany silny sygnał wzrostowy trzech linii. Pierwszy, słaby sygnał wzrostowy otrzymaliśmy już w zeszłym tygodniu, natomiast retest linii Kijun sen i ponowne przebicie Tenkan sen jest potwierdzeniem sentymentu wzrostowego w krótkim terminie. Tym samym niezłym rozwiązaniem wydaje się poszukiwanie miejsc odpowiednich do dołączenia się do kupujących na niższych interwałach – oprócz tego pragnę przypomnieć, że kluczowy wpływ na jutrzejszą sesję będzie miał odczyt sprzedaży w Australii.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się nim ze znajomymi
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij
Zarejestruj się, aby otrzymać pełen dostęp do zasobów portalu oraz 1 nr magazynu FXMAG za darmo!