• Odbierz prezent
bezrobocie australia

Dziś w nocy poznaliśmy dane z rynku pracy. Raport miał charakter dość mieszany, ale w ogólnym ujęciu można uznać go za pozytywny i z tego względu obserwowaliśmy umocnienie dolara australijskiego.

 

Zatrudnienie w październiku wzrosło jedynie o 3,7 tys. (najniższy wzrost od lutego), choć prognozowano wzrost o 17,5 tys. Dokonano jednak pozytywnej rewizji danych za wrzesień – z +19,8 tys. do 26,6 tys. Pozytywnym faktem jest również to, że w październiku zatrudnienie na pełły etat wzrosło o 24,3 tys., a niski ogólny wzrost wynikał ze spadku zatrudnienia na niepełny etat.

Kolejny pozytywny czynnik w raporcie z rynku pracy to spadek bezrobocia z 5,5% do 5,4% (prognoza: 5,4%. To najniższa stopa bezrobocia od 4,5 roku. Dobry wydźwięk tych danych nieco umniejsza fakt, że spadek bezrobocia odbył się przy spadku uczestnictwa w rynku pracy – z 65,2% do 65,1% (prognoza: 65,2%).

 

Stopa bezrobocia

bezrobocie

 

Publikacja raportu podniosła zmienność na parach z dolarem australijskim. Ten w pierwszej chwili zareagował delikatnym osłabieniem, by później dynamicznie ruszyć w górę. W przypadku pary AUD/USD ruch wzrostowy miał zasięg ok. 25 pipsów względem poziomu sprzed publikacji.

 

AUD/USD – M5

audusd


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk