• Odbierz prezent
bezrobocie w australii
Z artykułu dowiesz się:

- Jak wypadły dzisiejsze dane z rynku pracy w Australii

W nocy poznaliśmy najnowsze dane z rynku pracy. Ich wpływ na dolara australijskiego był pozytywny, ale nie aż tak silny jak można się tego spodziewać w przypadku tych odczytów.

 

We wrześniu zatrudnienie w Australijskiej gospodarce wzrosło o 19,8 tys. To nieco większy wzrost niż zakładali ekonomiści (15 tys.) Dokonano jednak negatywnej rewizji danych za sierpień – z +54,2 tys. do +53 tys. – co nieco zmniejsza pozytywny efekt danych za wrzesień. Negatywnym czynnikiem jest także to, że większość nowych miejsc pracy (13,7 tys.) to prace na niepełny etat.

Stopa bezrobocia nieznacznie spadła (choć prognozowano brak zmiany) – z 5,6% do 5,5%. Jest ona obecnie najniższa od ponad 4,5 roku.

 

Stopa bezrobocia

bezrobocie

 

W reakcji na dane obserwowaliśmy umocnienie dolara australijskiego. Ruch kursu waluty nie był aż tak silny, ze względu na to, że dane były tylko nieznacznie lepsze od oczekiwań, a ich pozytywny efekt został również przytłumiony przez negatywne aspekty raportu. Po opublikowaniu danych kurs AUD/USD zwyżkował o ponad 20 pipsów, ale w ciągu kolejnych 90 minut cały ten ruch został zniesiony.

 

AUD/USD – M5

audusd


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk