• Odbierz prezent
AUD/JPY z szansą na nowy impuls wzrostowy
Z artykułu dowiesz się:

- Jak wygląda obecna sytuacja na rynku AUD/JPY

Sesja azjatycka będzie niezwykle ciekawym okresem dla pary AUD/JPY – w nocy można spodziewać się podwyższonej zmienności zarówno w przypadku dolara australijskiego (AUD) , jak i jena japońskiego (JPY).

 

W godzinach popołudniowych sytuacja na parze AUD/JPY jest dość stabilna – rynek konsoliduje w wąskim zakresie po ostatnim impulsie wzrostowym. Notowania cały czas utrzymują się powyżej wsparcia na poziomie 88,6, przez co wciąż możemy nastawiać się na kontynuację trwającego od ponad miesiąca trendu wzrostowego.

Z perspektywy technicznej warto zwrócić uwagę na to, że obecna korekta spadkowa przybiera kształt formacji chorągiewki. Wybicie jej górnego ograniczenia stanowiłoby istotny sygnał wzrostowy. Potwierdzeniem powstania kolejnego impulsu powinno być dla kupujących wybicie poziomu 89,0 (bezpiecznym wyjściem może być również poczekanie na wybicie szczytu przy poziomie 89,125). Zasięg formacji wskazuje, że kolejny impuls wzrostowy powinien dotrzeć przynajmniej do poziomu 90,17.

 

AUD/JPY - H4

audjpy

 

Niewykluczone, że sytuacja techniczna na parze AUD/JPY (wybicie wsparcia lub oporu) rozwiąże się jeszcze w trakcie sesji amerykańskiej. Jeśli tak się nie stanie to prawie na pewno notowania przebiją któryś z tych poziomów w nocy. W pierwszej kolejności możemy liczyć na dynamiczną reakcję AUD na dane z australijskiego rynku pracy. Później pałeczkę przejmie JPY, który będzie się znajdował pod wpływem decyzji Banku Japonii w sprawie polityki pieniężnej.


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk